Blížící se odjezd na MS v Solkanu

13.06.2013 20:59

Pardubičtí kanoisté budou mít napilno příští víkend, protože se koná vrchol jejich sezony- mistrovství světa ve sprintu. V úterý česká výprava odjíždí do slovinského Solkanu. Solkan je jen o pár kilometrů níže na řece Soče než Bovec, ve kterém proběhlo před měsícem Mistrovství Evropy. I když v posledních dnech nebylo počasí nakloněné k tréninkům na vodě, kvůli zvýšenému průtoku v řece. Kanoisté se snad s touto nepříjemností dobře vyrovnali, a přesto se dokázali celkem kvalitně připravovat.

Oproti ME, kterého se zúčastnili 3 sportovci (Rolenc, Uncajtik, Valíková), tak na MS bude náš tým posilněn o  další dva kvalitní sportovce- Tomáše Kejklíčka a Jana Šťastného, MS se nezúčastní Lukáš Uncajtik, protože se svým kolegou jsou specialisti v dlouhém sjezdu.

Nejvíce nabitý program bude mít Ondřej Rolenc, který nás bude reprezentovat jak na singlkanoi, tak i na deblkanoi se svým trenérem  Janem Šťastným. V České republice nebyli ani jednou ve sprintu poraženi, tak doufáme, že předvedou, co nejlepší výkon. Na singlkanoi se pokusí navázat na své přechozí úspěchy z nedávno ukončeného ME v Bovci, kde si vypádloval zlato, dvě stříbra a bronz. Dále nás podpoří singlkanoista Tomáš Kejklíček, který má nejvíce v oblibě právě sprint,  proto doufáme, že se probojuje do finále a vyjede se účast v závodu tříčlenných hlídek.  Tým kanoistů ještě podpoří singkanoistka Radka Valíková, která si vyjela dva cenné kovy na ME.

Náročnou úlohu bude mít také Jan Šťastný, který odjíždí do Solkanu jako závodník a díky tomu budou mít pardubičtí závodníci „osobního“ trenéra přímo v dějišti MS, což je určitě výhoda. I když máme na MS široké zastoupení reprezentačních trenérů,  tak má Jan Šťastný hodně zkušeností, které nám dokáže předat a sám i závodí, takže bude znát veškeré „nástrahy“ tratě. Navíc je určitě výhodou, když trenér uvidí své svěřence na největším závodu sezony…

Program MS bude zahájen ve čtvrtek, v pátek se budou rozdávat první sady medailí, v katgorii kajakářek žen a deblkanoistů, v sobotu budou v programu singlkanosté (muži i ženy) a kajakáři muži. V neděli se mistroství světa ukončí závodem hlídek ve všech kategoriích.

Můžeme jen doufat, aby nepršelo a nenastaly problémy s velkou vodou, byla by to i škoda vůči všem fanouškům, kteří se do dějiště MS chystají.