České Vrbné

06.05.2012 12:09

Poprvé se jede sjezdový závod na úplně nové umělé dráze v Českých Budějovicích a rovnou je to nominace na MS ve Francii. Pardubičtí vodáci nechtěli nic podcenit, a proto Tomáš Kejklíček, Jan Šťastný, Ondřej Rolenc a Radka Valíková jeli na trénink do Č.Budějovic na jeden den.

Trať byla na první jízdy celkem složitá, hodně zde pulzuje voda, jsou zde silná rozhraní, velké válce, které zastaví loď  a rychle proudící voda všemi směry, která neodpouští chyby.

Tyto závody byl o to více zajímavé, protože je pořádal náš oddíl, tudíž jsme se nemohly koncentrovat pouze na závod, ale také na samotný chod závodu, aby klaplo vše, tak jak mělo, zajistit občerstvení rozhodčím a další práce, které nejsou vidět, ale zaberou velké množství času.

První den bylo mistrovství republiky U23 a měli jsme hned dvě želízka v ohni Ondřeje Rolence a Radku Valíkovou oba na singlkanoi. Oba dva naplnili svá očekávání a zvítězili nejen v kategorii U23, ale také se stali celkovými vítězi kategorie. Druhý skončil Tomáš Kejklíček, který Ondřeje dokázal hodně potrápit a bylo to těsný souboj. Na trochu nepopulárním 4.místě skončil kouč Jan Šťastný. Byla by to trochu nuda strávit už tak nabitý den posedáváním kolem vody, proto Radka Valíková  a Ondřej Rolenc s Janem Šťastným usedli do jiné lodi, Radka do kajaku, pánové do deblu. Kluci byli trochu s  5.místem zklamaní, i když měli nominaci na MS jistou. Radka Valíková si po 1. Jízdě vedla skvěle a byla na 2.místě, ale pro jistotu 2.jízdu pokazila a nakonec z toho všeho bylo 7. Místo.

Počasí moc závodníkům nepřálo, neustále se střídal silný déšť s větrem, pak zase slunce. Druhý den se počasí trochu umoudřilo a slunce svítilo.

Protože se některým nelíbila délka trati, tak se na ranní poradě hlasovalo o prodloužení úseku cca o 10.sek, my jsme sice byli proti, ale nadpoloviční většina si odsouhlasila dělší trať.V kategorii singlkanoistů se o drama v 1. Jízdě postaral Tomáš Kejklíček, který porazil Ondřeje Rolence a figuroval na 1. Místě a Ondřej na 2., to byla pro Ondřeje trochu nestandartní situace, protože se mu to letos stalo úplně poprvé. Nicméně do druhé jízdy Ondřej nastupoval více nabuzený a odhodlaný tuto situaci změnit, což se mu povedlo. K tomu přispěla i souhra náhod, když Tomáš ve druhé jízdě jel téměř o 2.sek pomaleji. Dělší trať a rubání ve spodním úseku trati nehrála příliš do karet našemu koučovi, který nakonec obsadil šestou příčku. Úplně bych zapomněla zmínit, že nás přijel navštívit kamarád z Francie Jan Pischek, který také závodí za Pardubice. V sobotu se mu vedlo výtečně a skončil 5. Hnedka za Janem Šťastným, v neděli to už nebylo tak přesvědčivé, protože délka trati udělala své a Honza obsadil 13. Příčku.

V kajaku žen velmi překvapila Radka Valíková, když skončila na 2.místě, i když hlavní disciplína je singlkanoe. Ale je vidět, že na divoké vodě se stále cítí dobře, ať už na kajaku či kanoi. Na singlkanoi se příliš nevydařila 2.jízda a Radka byla poražena Hanou Peterkovou z Českého Krumlova.

Po sobotním nezdaru na deblkanoi se Ondřej Rolenc se svým koučem rozhodli ukázat, že do nominace na MS určitě patří a nejsou tam náhodou a dojeli si pro pěkné 2.místo.

Pardubický oddíl neodvážel z těchto závodů pouze plné auto pomůcek k organizaci závodu, ale také spoustu medailí.