Český pohár ve Veltrusech

08.07.2012 16:36

Kanoisté si neoddechli ani týden po návratu z MS v Bourgu a už si to namířili rovnou na závody do Veltrus, které jsou mezi vodáky jedny z nejoblíbenějších, protože jsou spjaty s bujarou oslavou medailí a že jich bylo opravdu hodně by mohl vyprávět Ondřej Rolenc. Závody mají uvolněnou atmosféru a sportovci se těší nejen ze sprintové trati, ale také z místního bufetu za lidové ceny.

Všichni vytahovali lodě z MS ve stavu, ve kterém je tam uklidili. Je známo, že Tomáši Kejlíčkovi velmi sedí trať ve Veltrusech a to potvrdil, i když se těsně nedostal ve Francii do finále, tak ve Veltrusech nenašel přemožitele, dokonce ani čtvrtý muž, před týdnem ukončeného MS, Ondřej Rolenc, ho nedokázal porazit a věřte, že Rolda z toho nebyl nadšený. I když ve druhé jízdě zajel nejrychlejší čas dne, tak to stačilo na 3. Místo a Kejkl mohl opět po roce slavit triumf na řece Vltavě. Honza Šťastný skončil na 4.místě, v jeho záběru bylo vidět obrovské nasazení a síla, ale na prvních třech místech se umístili reprezentanti ČR v singkanoi. Své prvenství na singlkanoi potvrdila Radka valíková, i když to nebylo vůbec snadné, v polovině trati si na ní sáhnul čochtan a musela provést eskymácký obrat. Na kajaku si dojela pro celkem uspokojivé 6.místo.

Ovšem naši deblíři, kteří si jako nováčci v této kategorii dojeli hned pro dva cenné kovy, nenechali vůbec nic náhodě a Rolda s Chrudošem si dojeli pro 1.místo, takže ani jeden z pardubických účastníků nezůstal v sobotu bez zlata.

Odpoledne se ještě konal závod družstev a naši borci ve složení Tomáš Kejklíček, Jan Šťastný a Ondřej Rolenc nenašli žádného konkurenta a vyhráli s náskokem 4.sek. Velkým zklamání bylo, že poprvé po dlouhé době neměl pardubický oddíl zástupce v deblové hlídce, protože nám chyběla jedna posádka.

Večer vypukly bujaré oslavy a zlatý mok tekl proudem, všichni závodníci se bavili a zapíjeli všechny cenné kovy, oslavy se táhly do brzkého rána, takže někteří nestihli ani ulehnout a šli na start nedělního závodu.

Tomáš Kejklíček potvrdil svoji nepřemožitelnost na této trati a opět s přehledem vyhrál. Rolda si polepšil o jednu příčku a dojel si pro druhé místo. Honza Šťastný zůstal na bramborové pozici. A když si kleknou do jedné lodi 2. a 4. muž singlového klání nemůže to dopadnout jinak než výhrou na deblkanoi. V neděli se dařilo o poznání lépe Radce, když si na kajaku dojela pro 3. Místo a na singlu vyhrála.