Další nominační boje o MS a MČR družstev

04.05.2014 15:59

Sjezdová sezona je v plném proudu, i když vodní tok tomu příliš nenapovídá. Závody z řeky Otavy se kvůli velmi nízké hladině musely přesunout do Postřelmova na Moravu, kde se právě uzavřela nominace v dlouhém sjezdu a rozehrála se nominace sprintová. Na Moravu se závody přesouvají po několikaleté pauze a o mistrovské tituly se zde jelo snad poprvé v historii.

V sobotu se jel dlouhý závod a odpolední závod hlídek. Závod singlířů nemohl mít jiného vítěze než Ondřeje Rolence, který opět zvítězil s náskokem 23 sekund před Vláďou Slaninou ze Žatce. Jako další skončil 9. Tomáš Kejklíček a 11. Jan Šťastný. A Martin Ženka vyhrál v kategorii žáků starších a porazil i svého staršího kolegu z oddílu Matěje Ruffera.

Dlouhý závod delkanoistů probíhal podobně jako minulý víkend a Lukáš Uncajtik s Davidem Lisickým dojeli na 2. místě za vítězy z Dolních Kounic Markem Rygelem a Petrem Veselým. Do závodu také nastupili bratři Ženkové, kteří porazili další posádky v kategorii žáků starších a vyhráli s velkým náskokem před další posádkou. Také porazili svého oddílového kolegu Matěje, který usedl do deblkanoe s litovelským Danielem Sušeněm a dojeli si pro 4. místo v dorostencích mladších.

Nabitý závodní víkend pokračoval kláním ve velmi populárním závodu hlídek, kdy za jeden oddíl jedou tři lodě a snaží se dojet do cíle, v nejkratším možném čase a využívá se u toho taktiky jízdy na vlně, kdy papírově nejpomalejší člen vyrazí jako 1., nejrychlejší ho na trati předjíždí, a poté se ho snaží "dovést" do cíle. Pardubičtí kanoisté drželi dlouhá léta nadvládu v této kategorii, ale letos naše trio Lukáš Uncajtik, Ondřej Rolenc a Tomáš Kejklíček opustili svůj zlatý trůn, protože je předčili českokrumlovští kanoisté. Do závodu nastoupilo také naše trio mládeže ve složení Matěj Ruffer, Martin a Ondřej Ženka a dojelo si pro 9. místo při jejich premiérovém závodě družstev dospělých. A aby toho závodění nebylo málo, tak se závodníci Pardubic postavili i na start deblkanoí, kde vrátili porážku Českému Krumlovu z minulého roku a ze závodu singlkanoí a odvezou si domů zlatou medaili, kterou vybojovala šestice Rolenc-Šťastný, Uncajtik-Lisický a Kejklíček-Vorel.

V neděli se konal 1. závod ve sprintu a rozjela se zde i sprintová nominace. Ondřej Rolenc uhájil 1. místo před Lukášem Novosadem o pouhých 12 setin sekundy. Tomáš Kejklíček skončil na 7 místě a už se těší na závody do Veltrus, kde mu tato trať vyhovuje. Na 9.místě dojel Jan Šťastný, který jel pouze jednu jízdu a druhou jízdu vynechal, aby se mohl specializovat na závod na deblu se svým parťákem Ondřejem Rolencem. Boj bratrů Ženků opět vyhrál Martin před Ondřejem a za nimi dojel Matěj Ruffer. Závod deblířů se vyvíjel také velmi dramaticky, po 1. jízdě byl Rolenc se Šťastným na 4. místě, proto se kluci rozhodli nestartovat druhou jízdu na C1 a byl to dobrý tah. ve zlepšené druhé jízdě se Rolenc se Šťastným se posunuli na 2. místo za vítěze Rygela s Veselým. Na 6. místě dojela posádka Uncajtik - Lisický. Sprintová nomice se ukončí za 3 týdny na slalomové dráze ve Veltrusech a bude jasné úplné obsazení účastníků pro MS ve Valtellině.