Dobrodružná Seč

22.10.2012 11:32

Po dlouhé prázdninévé přestávce se nám děti vrátily z letních táborů opět do škol, nicméně netrvalo dlouho a léto pomalu začlo přecházet v pěkný barevný podzim. Když bylo pěkné počasí, tak se šlo na vodu u loděnice, ale na soustředění na vodě to už nebylo, proto se Unca rozhodl, že pojede s našema nejmladšíma a nejrozvenějšíma členama na Seč na kola. Výhodou bylo, že Seč není daleko a každý z nás to tam dobře zná a kdo ne, tak poznal nádhernou krajinu kousek za humny našich domovů.

Cesta netrvala dlouho, než si všichni stačili sdělit svoje zážitky ze školy, tak se už vystupovalo z auta. Všichni mladí bydleli spolu na pokoji, takže si asi všichni dovedete představit, jak bylo náročné, aby se večer uklidnili a šli do hajan.

Když se přijelo na místo, tak Unca zavelel, že se jde hned na kola. Kluci se na kolech předjížděli, trenérům občas trochu zatrnulo, aby se nikomu nic nestalo. První den jsme jeli jenom na Oheb a zpátky. Večer si všichni povídali o tom, kde komu podklouzlo kolo na listí či blátě, kdo to rozjel více z kopce a naopak, kdo nemohl.

Druhý den se Unca rozhodl, že pojede s dětmi na celodenní výlet a byla by to pěkná nuda, kdyby se jelo po rovné asfaltové cestě bez kopců. Znovu se dojelo na Oheb a dále se pokračovalo na Lichnici Uncovým velice oblíbeným údolím. A nebyli by to žádní sportovci, kdyby se cestou nezastavili na pořádný oběd- pizzu. Pak se dál pokračovalo v cestě. Když se všichni vrátili na ubytovnu, tak byli unavení, což se nikomu nechtělo ani věřit, protože všichni mají většinou energie na rozdávání.

Poslední den byla na všech znát únava, a proto se jelo na výlet okolo přehrady. Počasí bylo pravé podzimní, proto nebyla nouze o slabý deštík, mrholení a slunko. Na soustředění se všem líbilo a už plánujeme něco na zimu.