Kamenice

21.04.2013 00:00

Po Čenkově Pile pokračovalo klání sjezdových závodů na řece Kamenici. Kamenice je velmi technická řeka a budí respekt ve vodácké rodině. Vyhlášené peřeje s názvy jako  „Džkáče“, „Pomníček“, „Prádelna“, „Soutěska“ a „ Tobogán“, nahánějí největší respekt a  při představě se kanoistům rozbuší srdce. Letos počasí přálo a mohli jsme vyrazit na Kamenici již o den dříve v pátek, jelikož tekla přírodní voda a byla by veliká škoda nevyužít tuto možnost k tréninku. Počasí na Kamenici vcelku ušlo, v pátek pršelo, ale v sobotu a v neděli svítilo sluníčko a teplota se pohybovala okolo dvanácti stupňů Celsia. Lukáš Uncajtik při pátečním tréninku rozbil svoji kánoi, tím pádem musel vynechat i víkendové klání na C1 a objevil se v závodě na C2 společně s Davidem Lisickým.

V sobotu měli naši kanoisté napilo, jelikož se jel i závod Českého poháru v raftingu, a poté se jelo ve sjezdu. Na  Kamenici se sjíždí mnoho vodáků, je to pro ně Mekka, bohužel né všichni jsou ohleduplní a dokáže to značně ovlivnit průběh závodu, když se někomu připlete turista do závodu, nicméně Ondřej Rolenc svůj závod zvládl na jedničku a vyhrál rozdílem třídy o 41 vteřin před Lukášem Novosadem z Českého Krumlova. Na Kamenici se tradičně daří i Janu Šťastnému, který má mnoho zkušeností s divokou a technicky náročnou tratí a umístil se na 4. místě.

Na deblkanoi potvrdili svoji nadvládu Lukáš Uncajtik s Davidem Lisickým a porazili druhou posádku téměř o 25 sekund.

Nedělní závod nabral spád, při jízdě na rozjetí se dvojice Michal Šrámek a Lukáš Tomek zapříčila na peřeji zvané Pomníček a dlouho se jim nedalo pomoci, jako první k nim přijel náš pardubický Ondřej Rolenc a ani na chvíli s pomocí nezaváhal. Kvůli tomuto zdržení se musel odložit start kanoistů a jednoho z nich odvezla záchranná služba do nemocnice. Všichni závodníci si o této situaci před startem povídali a trochu to ovlivňovalo jejich výkony, nicméně pardubičtí závodníci se s touto situací vyrovnali naprosto skvěle a Ondřej Rolenc opět vyhrál, Jan Šťastný skončil zase 4., a Lukáš Uncajtik s Davidem Lisickým taktéž vyhráli.