ČP ve sjezdu na Lipně

31.08.2013 21:14

    Uplynul sotva týden a pardubičtí kanoisté se vraceli opět na jih České republiky tentokrát ještě o pár kilometrů níže než jsou České Budějovice a to pod Lipenskou přehradu. Závody na Lipně patří k těm nejoblíbenějším a je zde i nejnabitější sportovní program. Prolíná se zde hned několik disciplín jako je slalom, sjezd a rafting a ještě na jednom úseku využívají řeku pro svůj závod extrémní kajakáři. Je proto velmi náročné, aby se všichni sportovci a nadšenci divoké vody zkrotili a umožnili volný a pohodový průběh na řece, i když během prvních jízd je řeka nabitá vodáky. Nicméně prostředí je naprosto okouzlující, proto se vyplatí vážit tak dalekou cestu.

    Při jízdě na rozjetí se stala pořádná patálie Ondřeji Rolencovi, kdy nedobrovolně opustil svoji loď a tak trochu se mu zlomila, tudíž nenastoupil do odpoledního závodu. V úspěšnosti ho ovšem zastoupil oddílový kolega Jan Pischek, který si v dlouhé sjezdu dojel pro úžasné druhé místo a je to jeho nejlepší výsledek v letošní sezoně v klasickém sjezdu. Top ten uzavřel náš trenér Jan Šťastný. První porážku v klasickém sjezdu si odvezl Lukáš Uncajtik s Davidem Lisickým, když podlehli dvěma posádkám a skončili na třetím místě. Závod měl překvapivé vítěze Vojtěcha Malého s Karlem Rašnerem.

    V neděli ovládli sprint pardubičtí kanoisté, když Ondřej Rolenc na zapůjčené lodi od svého kolegy Pišáka zvítězil a právě zmiňovaný Pišák si dojel opět pro stříbro a Lipno se pro něj stalo nejúspěšnějším víkendem. Poté se za sebe seřadili naši tři borci na šestém místě Jan Šťastný, na sedmém místě Tomáš Kejklíček a na osmém místě Lukáš Uncajtik, tudíž je velmi potěšující, že pět kanoistů bylo zastoupeno do osmého místa. Pouze tři sportovci se dokázali vklínit mezi naši silnou pětici. A aby toho nebylo málo, tak svoji úspěšnost potvrdili ještě bronzoví medailisté z MS v Solkanu Ondřej Rolenc s Janem Šťastným a dojeli si pro krásné druhé místo a uzavřeli tímto seriál Českých pohárů.