MČR družstev Čeňkova Pila

06.05.2013 17:29

    Letošním prvním závodem Českého poháru se stala řeka Otava v úseku Čeňkova Pila – Rejštejn. Obavy všech závodníků, že nebude v řece dostatek vody, se naštěstí nevyplnily a od středy, kdy byl v Otavě vodní stav téměř na hranici sjízdnosti, začala hladina pravidelně stoupat. Pro sobotní a nedělní dlouhý závod už příroda připravila pěkný vodní terén. Naopak velkým zklamáním bylo velice nestandardní rozhodnutí pořadatelů o prodloužení tratě až k jezu v Rejnštejně. Délka závodu se tak pro mnohé přehoupla přes 25 minut a ne nadarmo byl závod označován jako Sušický půlmaraton. Bohužel právě prodloužení závodu nebylo dobrou volbou jak pro nominaci juniorů, tak hlavně pro závod družstev, když někteří závodníci startující v kanoistických kategoriích během jednoho dne absolvovali více jak 100 minut na čas.

Po dlouhé době tak byly na programu dva dlouhé sjezdy a klasický závod hlídek. A právě sobotní individuální závod byl nominačním závodem do prestižní sestavy družstva Pardubice „A“. Rolenc snadno vyhrál a i Uncajtík potvrdil, že patří mezi českou špičku, a tak se o třetí místo v družstvu svedl litý boj mezi dvěma Honzy a to Pischkem a Šťastným. Nakonec byl právě Pischek o 0,4 sek rychlejší a mohl tak nastoupit do nesnadného souboje s družstvem Českého Krumlova. Ve velice dramatickém závodě, kdy byli soupeři papírově silnějším týmem, předvedl Honza Pischek ve spolupráci s Rolencem a Uncajtíkem vynikající výkon a porazili družstvo Českého Krumlova o necelých 1.9 sek. Zároveň se jim podařilo, protáhnou vítěznou šnůru pardubických závodníků na celých 8 let!!! Také družstvo Pardubice B ve složení Valíková, Kejklíček, Šťastný předvedla velice pěkný výkon a skončilo tak na vynikajícím 4. místě. V závodě debl kánoí družstev se naplno projevila nestandartní délka tratě a síly našich závodníků postupně docházely. Bohužel i s vypětím všech sil, se nepodařilo udržet další sérii neporazitelnosti a po dlouhých sedmi letech Pardubičtí závodníci prohrávají s družstvem Českého Krumlova, pro který je to první titul v dlouhé historii krumlovského oddílu.   

Závody v neděli pokračovaly nominačními boji o účast na ME. Zde opět Pardubičtí závodnicí kralovali a jak Rolenc na C1 tak Uncajtík s Lisickým si snadno vyhráli svoje kategorie a zajistili si tak účast na ME v Slovinském Bovci.