Kamenice po dvouleté přestávce

29.04.2012 21:35

Mistroství ČR U 23, Mistroství ČR dospělých, nominace na MS

Velice nabitý víkend měli kanoisté z Pardubic, protože na řece Kamenici nedaleko Železného Brodu se jelo o medaile, a to jak v sobotním dlouhém sjezdu, kdy byli na programu mladší účastníci do 23 let, tak i v nedělním dlouhém sjezdu, kdy se jelo MČR dospělých a také poslední nominační závod v klasiku na MS.

Počasí bylo naprosto idylické, svítilo sluníčko, teploty okolo 30-ti stupňů a vodní stav byl více než uspokojivý.  Proto oproti minulým letům, kdy snežilo a foukal vítr se technická říčka proměnila poslední dubnový víkend v Mekku vodáků.

V sobotu i v neděli byl opět nejlepší Ondřej Rolenc v singkanoi, tudíž se stal Mistrem ČR do 23 let, tak i mistrem ČR v dospělých. Dvě vítězství si také přivezl Lukáš Uncajtik na deblkanoi a se svým parťákem Davidem Lisickým si pověsil na krk také zlato. Radka Valíková skončila v sobotu třetí, tudíž si také dovezla cenný kov.  Lukáš Uncajtik si v sobotu dojel na singlu pro druhé místo a v neděli skončil  na třetím místě, takže si ke svému zlatu z deblkanoe připojil ještě bronz ze singlkanoe. Tomáš Kejklíček si v sobotu dojel pro  4. místo a v neděli skončil na  5. Místě. Radka Valíková shodně jako její kolega Tomáš Kejklíček skončila v sobotu 4. a v neděli 5. Velice si polepšil Honza Šťastný, když oproti minulým závodům v Krhanicích a na Čenkově Pile skončil v první desítce.

Na Kamenici se jelo také MČR v raftingu, Radka Valíková se svou posádkou z Mladé Boleslavi skončila 4., a Jan Šťastný s Lukášem Uncajtikem si dojeli pro stříbro, když ztratili dvě sekundy na 1. místo, když Honza zlomil pádlo a musel si při závodě odvázat z raftu náhradní.