MS 2014 Valltelina - sprint a Mistrovský titul

14.06.2014 00:00

V sobotu ráno jsme se probudili do slunečného a horkého dne. Ondřej Rolenc měl sprintový závod a startoval jako poslední ze všech závodníků. Po příjezdu na závodiště jsme zjistili, že voda klesla opět o půl metru oproti předchozímu dni.

Začínalo se opět závodem singlkanoistů, kdy do finále postoupilo pouze 12 lodí a z našich Ondřej Rolenc a Antonín Haleš. Závod se vyvíjel dosti dramaticky a byla na všech závodnících znát nervozita, protože finále se jede pouze na jednu nejrychlejší jízdu. Jako poslední závodník na trati byl pardubický Ondřej Rolenc, v té době už měla Česká republika zajištěnou medaili od Antonína Haleše, pouze se rozhodovalo, jaký kov to bude. Ondřej jel skvělou a rychlou jízdu a bylo jasné, že pokud v cílové linii neudělá nějakou školáckou chybu, titul by mu neměl uniknout. Přesto dojel do cíle a nebyl spokojený, zatímco my, fanoušci na břehu jsme věděli, že Ondřej zvítězil. Výsledková tabule bohužel nefungovala dobře a po projetí svítilo u Ondřeje 3. místo. Po chvíli se časomíra opravila a za Ondřejem doběhli parťáci z oddílu s velkými gratulacemi, vlajkami a křikem „mistřííííí“. Do České republiky se titul mistra světa díky Ondřeji Rolencovi vrátil po dlouhých 43 letech. Ondřej tak navázal na Petra Sodomku, který jezdil taktéž za Pardubice. Ondřej vyhrál rozdílem třídy a zajel velmi slušný čas i v kategoriích kajakářů. Za úspěchy Ondřeje Rolence i Radky Valíkové stojí trenér Jan Šťastný, který se celoročně aktivně věnuje sportovcům a sám také stále jezdí na singlkanoi.

Po tomto závodě na Ondřeje Rolence čekal ještě jeden úkol, sjet spritovou trať ještě při závodě hlídek, což není snadný úkol, zvláště v nejnáročnější kategorii singlkanoistů. Ovšem Ondřej to dotáhl se svými kolegy Vladimírem Slaninou a Antonínem Halešem do stříbrného konce.

Celkem Pardubičtí závodnicí přivezli 1 zlatou, 4 stříbrné a 2 bronzové medaile, můžeme tak Mistrovství světa v Italské Valtelině považovat tak za nejúspěšnější MS v historii oddílu.