1. nominační závod na MS a MČR U23

28.04.2014 15:37

O víkendu proběhlo první dějství nominací na MS v italské Valtellině. Vše proběhlo na náhradní trati Malá Skála - Rakousy na řece Jizeře. Jelikož zima letos nebyla příliš přívětivá, na horách nenapadlo dostatek sněhu, takže vodáci nemají dostatek vody. Náhradní trať náročnou Kamenici připomínala snad pouze svojí délkou, ale jinak místo technických a divokých úseků na sjezdaře čekaly dlouhé roviny, mělčiny a slabý proud, takže se na této trati ukázalo, kdo se jak fyzicky a kvalitně v zimě připravoval. Také jsme na závody mohli vzít naši mládež, aby okusila atmosféru Českých pohárů a mohla se něco přiučit od zkušenějších závodníků, což je zase velké plus.
Jak již bývá zvykem, vítěze singlkanoistů snad nemusím ani zmiňovat, nemůže to být nikdo jiný než Ondřej Rolenc, který si s naprostým klidem a náskokem téměř třiceti sekund dojel jak v sobotu, tak v neděli pro 1. místo před Českokrumlovským triem Haleš, Novosad, Novák a zajistil si jako první jízdenku na MS do Valtelliny. Zároveň se v sobotu konalo i MČR U23 a do této kategorie spadá i celkový vítěz singlkanoistů, tudíž si Ondřej v prvním sjezdovém závodě dojel i pro domácí titul mistra republiky. Pardubičtí kanoisté měli v této kategorii opravdu vysoké zastoupení členů, celkem 7 sprtovců v kategorii C1. Nejlepším mimo Rolence byl Tomáš Kejklíček který skončil na 7 místě. Na Jizeru nás také přijel podpořit i náš oddílový kolega, který žije a pracuje ve Francii Jan Pischek, obsadil 10. příčku před naším trenérem Janem Šťastným. Jak jsem již zmínila, na závody jsme také vzali naše nováčky Matěje Ruffera, Ondřeje a Martina Ženkovy. V sobotu i v neděli byl z nováčků nejlepší Martin, který porazil své kolegy téměř o minutu.
Další kategorií na programu dne byli deblkanoisté. Lukáš Uncajtik s Davidem Lisickým byli po dlouhé době svrženi z pozice lídrů v dlouhém sjezdu, když letos vznikla nová posádka Marek Rygel - Petr Veselý a nadělila jim 10 vteřin. Do deblkanoe spolu také usedli bratři Ženkové a dojeli si ve své kategorii žáků starších pro 1. místo, a tím, že porazili i dorostence, tak celkově obsadili 3. místo v dorostenecké kategorii, což dává velmi slibný start do jejich závodní kariéry.

Nedělní výsledky se od těch sobotních téměř nelišily, akorát se za sebou srovnalo trio Tomáš Kejklíček, Jan Pischek a Jan Šťastný na 9.,10. a 11. místě. A Martin byl lepší než jeho bratr Ondřej a Matěj. Závod deblkanoistů měl stejný průběh.

Pardubičtí kanoisté opět o sobě dali pořádně vědět a už se těší na další závod, který bude opět přeložen z Čenkovy Pily na Moravu do Postřelmova, kde se bude konat i velice prestižní závod družstev o titul mistra České republiky.