Pořadatelé Českého poháru v Českém Vrbném

25.08.2013 20:59

Je již tradicí, že náš oddíl pořádá sprinty v Českých Budějovicích na řece Vltavě. V Českých Budějovicích je nová umělá slalomová dráha a zázemí a je to jedna z nejoblíbenějších sprintových tratí. Také se na těchto závodech prolíná Český pohár žáků s Českým pohárem dospělých, tudíž mladí závodníci mohou sledovat um svých starších kolegů a něco se přiučit. Naši nejmladší přijeli do Českých Budějovic ze soustředění, které se konalo na Salze a bylo jejich první zahraniční akcí. V sobotu bylo krásné počasí a pořadatelsky jsme vše zvládli na jedničku bez jediného klopýtnutí.  V Českých Budějovicích se také konal závod sprintových hlídek a mistrovství České republiky do 23 let.  Závodníci mají celý tento víkend dosti napilno, každý z nich má na statrosti určitou činnost, jako je rozdělení čísel, zajištění občerstvení pro rozhodčí, psaní diplomů atd…a dále musí zvládnout tréninkové jízdy a samotný vlastní závod.

Není již žádným překvapením, že v závodě singlkanoistů vyhrál Ondřej Rolenc před Českokrumlovským duem Novosad, Haleš a stal se i mistrem republiky do 23 let. Velmi kvalitní jízdu předvedl i rodák z Českých Budějovic závodící za Pardubice Jan Pischek a dopádloval si pro 5. Místo a ani Tomáš Kejklíček se neztratil ve velké konkurenci a dojel na 6. příčce. Podle svých představ nezajel zkušený sprinter Honza Šťastný a patřila mu 12. Pozice. Do tohoto závodu nastoupil i Lukáš Uncajtik na singlkanoi, ale potvrdil, že je spíše specialista na dlouhé sjezdy než sprinter. Radka Valíková usedla i do kajaku a umístila se na 6. místě a na singlkanoi zvítězila.

Závod hlídek

V singlkanoi potvrdili pardubičtí kanoisté ve složení Ondřej Rolenc, Tomáš Kejklíček a Jan Šťastný, že patří k těm nejlepším a vyhráli před triem z Českého Krumlova a Litovle. Další trio ve složení  Uncajtik, Pischek, Valíková dojelo na 7. místě. Pardubáci ovládli i závod deblkanoí kdy šestice statným mužů uhájila zlato před šesticí z Bohemians a Olomouce. Závod byl velmi specifický a napínavý. Hlídka z Olomouce nedokončila 1. Jízdu, kdy jedna z jejich lodí vyplavala, druhá jízda se jim vydařila a zajela stejný čas jako Bohemians, tudíž bylo jedno první místo a dvě místa druhá.  Nejlépe z toho vyšli Rolenc/ Šťastný, Pichek/Kejklíček a Uncajtik/ Slanina. Vláďu Slaninu jsme si speciálně pro tento závod půjčili z jiného oddílu, jelikož David Lisický posílil hlídku z Olomouce.