Poslední nominační závod ve sprintu před MS

25.05.2014 08:20

Celá nominace se uzavřela již tento víkend ve Veltrusech na řece Vltavě, kde probíhaly poslední nominační boje o volná místa. Zatímco v kategorii singlkanoistů měl Ondřej Rolenc jistotu, tak na delkanoi to měl se svým trenérem Janem Šťastným náročné a zamotané. V kategorii delkanoistů byl opravdu náročný nominační klíč, ve kterém se ztrácel i sám reprezentační trenér Robert Knebel. Ondřej s Janem Šťastným 1. den vyhráli a měli tudíž na svém kontě připsané první a druhé místo, přičemž nejhorší výsledek se škrtá, bohužel druhý den skončili na třetím místě, když vyhrála posádka Šrámek-Tomek a jako druzí skončili Rygel-Veselý. Tento výsledek v posledním závodě byl rozhodující, jelikož Rolenc-Šťastný a Šrámek-Tomek měli stejný poměr vítězství, ale uplatnilo se zde pravidlo posledního závodu a v něm lepším výsledku. Z tohoto kritéria ovšem vytěžila nominaci posádka Uncajtik-Lisický, která ve Veltrusech vůbec nebyla a byla pouhými čekateli, jak to dopadne. Na začátku sezony se rozhodlo, že v každé lodní kategorii pojede posádka do 23 let, proto i na tento úkor byla dvojice Rolenc-Šťastný odsunuta mimo reprezentaci.

Na poslední nominační závod ve sprintu přijela i singlkanoistka Radka Valíková, která se jinak celou sezonu závodů neúčastnila především kvůli studiím na vysoké škole. Nicméně ukázala, že jí trať ve Veltrusech vyhovuje a oba dva dny porazila Martinu Satkovou, která je výborná sjezdařka, tak i slalomářka.

Na závodech nechyběl ani pardubický Tomáš Kejklíček, který ve Veltrusech byl vždy jeden z nejlepších sprinterů.

Na posledním nominačním Českém poháru ve Veltrusech nechyběla Česká televize, tudíž zde dávám odkaz na půlhodinový záznam.