Soustředění ve Španělsku

09.03.2015 18:23

Ondřej Rolenc a Radka Valíková odjeli v pátek 13. února na reprezentační soustředění do španělského městečka EmpuriaBrava, které je kousek za hranicemi s Francií a museli urazit dlouhou cestu 1700km. Empuria Brava je vzdálena pouze 15km od hlavního města Katalánska Figueres, které je také prosnulé díky významnému malíři Salvadora Dalího a je zde jeho muzeum.

Soustředění se,bohužel, nemohl zúčastnit i náš trenér Jan Šťastný, který je zaneprázdněn stavbou loděnice a nemohl odjet, samozřejmě si velice vážíme jeho činnosti a obětavosti.

Španělské město EmpuriaBrava leží přímo na pobřeží moře a česká reprezentace sjezdařů se sem vydala již po desáté, tudíž jsme zde byli jako doma. Mohli jsme k tréninku využít místní kanály, město se dá představit něco jako italské Benátky, jen nestojí na kůlech, ale jsou zde uměle vytvořeny kanály, kam vtéká mořská voda a tvoří asi pětikilometrový okruh a poté ústí do moře. Je to velice luxusní oblast, takže téměř každý nemá zaparkované před domem pouze auto, ale také vlastní jachtu. Počasí první týden přálo, svítilo sluníčko a teploty se šplhaly ke dvaceti stupňúm Celsia. Druhý týden přijela zbývající část české reprezentace, ale přivezla sebou také velice silný vítr, takže dva dny jsme dokonce museli vynechat kvůli velice silnému nárazovému větru, který dosahoval rychlosti až 93km/hod.

Měli jsme zde v plánu chodit na vodu dvakrát denně a najet patřičný objem kilometrů, a poté se nám střídala posilovna, běh a dvoreček, kde se cvičí s vlastní vahou těla. S Ondřejem jsme si vzali sebou kolo, takže o kvalitní a vydatný trénink nebyla nouze. V místním fitcentru jsme měli zaplacenou také saunu a vířivku, takže jsme mohli každý den regenerovat podle svých představ.

Empuria Brava leží také asi 150kilometrů od hlavního města Španělska-Barcelony, takže jsme o dni volna vyjeli na výlet navštívit nejznámější stavby a krásná místa jako jsou např. La Sagrada Famila, hlavní třída La Rambla nebo významného mořeplavce socha Kryštofa Kolumba.

Každou sobotu se konají na hlavní třídě v Empurii trhy, kde se dá nakoupit ovoce, zelenina, místní sýry, salámy, cetky a další oblečení.
Soustředění ve Španělsku bylo velmi dobrým zahájením sezony.