Závody mládeže v Trutnově a MČR veteránů

20.04.2014 15:17

V pardubickém oddíle jsme zapracovali na kvalitní výchově a přípravě mládeže, především pod vedením reprezentanta Lukáše Uncajtika a naši mláedžníci se vydali na své první závody v letošním roce, a to do Trutnova. Bohužel, letos nebyla velká sněhová nadílka, tudíž koryta řek jsou hodně suchá, proto sjezdový závod z Trutnova byl přeložen do Dvora Králové.

Pardubice na závody vyslali hned pět závodníků a jimi byli: Radek Němec, Matěj Ruffer, Jakub Novák a bratři Martin a Ondřej Ženkovi. Ve stejnou dobu probíhali i závody raftařů na Vltavě, tudíž jel na závody s dětmi Zdeněk Vorel, známý pod svou přezdívkou "Kondor" a Vláďa Ženka. Kluci se do Trutnova, konkrétně jeli podívat poprvé a čekalo je hned několik závodů, tudíž měli doslova nabitý program. Ráno po příjezdu se šli převléci a podívat se na slalomovou trať a čekal je závod na kajaku a záhy na singlu. Ve slalomu se kluci na bedně neumístili, ale ve sjezdu o sobě dali pořádně znát. Po slalomu je čekal bleskový přesun do Dvora Králové, ale bylo hezké počasí a málem nestihli závod, kvůli důkladné kontrole PČR, která si rozdělala své grilování. Kluci dojeli na start na poslední chvíli. Všichni naši mladí singlíři brali medaile a navazují tak na úspěchy svých starších kolegů. Matěj Ruffer si v dorostencích mladších dojel pro zlato a ani jeho mladší kolegové se nenechali konkurencí porazit. Všichni tři naši kanoisté se za sebou umístili na pódiu. Martin porazil svého bratra Ondřeje a za nimi dojel Jakub. Radek Němec jel na kajaku, na medailové umístění ještě nedosáhl, ale tréninkovou pílí se pokusí i on na dalším závodě zajet, co nejlepší výsledek. Po závodě se kluci vrátili na vyhlášení do Trutnova a odtud na chatu k Rufferovým, kde přespali.

V neděli ráno je čekal přesun opět do Trutnova, kde probíhal už pouze slalom. Stejně jako v neděli jeli Radek, Ondra, Martin a Matěj na kajaku, a poté ještě Ondra, Martin, Matěj a Jakub na singlu, takže kluci měli opravdu náročný víkend. Od soboty se přestavěla slalomová trať, takže je čekaly i nové nástrahy, především spoustu kamenů a málo vody. Na medaile kluci ve slalomu nedosáhli, ale jsou to spíše sjezdaři a slalom je skvělý doplněk pro trénink. Všichni si závod užili a starší kolegové jsou spokojení, že snad budou mít nástupce.

Zároveň se jel v Trutnově závod veteránů.