Český pohár Lipno 2022

Třetí srpnový víkend se nesl v duchu vodáckého svátku na divoké vodě – závodech pod Lipenskou přehradou. Ať už na divoké vodě jezdíte slalom, sjezd, rafty či na plasťáku tak máte tento závod každý vodák vyznačen v kalendáři závodů rudým zvýrazňovačem!

Naši borci vyrazili na divokou Vltavskou vodu klasicky na sjezdových lodích, většina prakticky rovnou po týdenním soustředění na řece Salze. První závodní den přinesl závod v dlouhém sjezdu, kde se opět především dařilo závodníkům na singlkánoi, Simona Bundová zvítězila mezi dorostenkami a Ondra Rolenc bral druhé místo mezi muži, tento výsledek ještě vylepšil se parťákem z Vysoké Mýta Danem Suchánkem na deblkanoi, kde nenašli přemožitele a kategorii ovládli, hned v závěsu za nimi byli naši junioři Ondra Veselý s Radkem Němcem, jež obsadili krásné druhé místo, a za překvapení závodu lze určitě považovat sice nepopulární, ale pro věkem ještě juniory, velice povedené 4. místo mezi muži posádky Hynek Plášil a Matěj Šťastný. V siglkanoích startovali ještě Honza Pischek (první ve veteránech) následován Honzou Šťastným (druhý veterán) který na jedné trati startoval a dokázal porazit svého syna Matěje Šťastného, který skončil na 8. místě mezi juniory. Na kajaku si dopádloval Radek Němec pro velice pěkné 8. místo mezi juniory.

Na deštivou neděli se mohli naši sportovci těšit na sprint, kde se výsledky více méně zopakovali. Ondra Rolenc opět jen těsně nestačil na Žateckou mašinu Láďu Slaninu a skončil druhý, stejně tak byla druhá i Simča Bundová mezi dorostenkami na singlkánoi, pořadí v deblech bylo na stupních vítězů identické, jako v sobotu, první místo bral Ondra Rolenc s Danem Suchánkem, druzí byli Ondra Veselý a Radek Němec a nepopulární bramboru ve sprintu pro změnu brala posádka David Šrámek s Adamem Slezákem. Ve finále A deblkanoi startovali ještě Plášil-Šťastný kterým finálová jízda nevyšla a skončili celkově na 6. místě mezi muži a na 3. místě mezi juniory. Na singlu se dařilo Veselému, když dokončil na 3. místě mezi juniory (celkově 11. místo) následován Alvou Beierem na juniorském 5 místě (celkově 17. místo). Jako 4 mušketýři se ve výsledcích sprintu za sebou seřadili naši další juniorští singlíři, a to Matěj Šťastný, Adam Slezák, Jakub Ruffer a Hynek. (22 až 25 pozice mezi muži) Sbírat zkušenosti na Lipno přijela i trojice kajakářů Šrámek, Konvalinka, Pajtina, když nejlepší z nich skončil Šrámek na 4. místě mezi juniory, Pajtina jako šestý žák, a Konvalinka po plavbě v druhé jízdě na 7. místě mezi žáky.

Opět se tak na Lipně ukázalo, že divokou vodu v Pardubicích máme rádi a že v kategoriích s jedním listem patříme mezi absolutní republikovou špičku. Všem závodníkům gratulujeme nejen ke krásným umístěním, ale také ke zvládnutí takto exponované a náročné trati.