Kamenice 2023 MČR klasik

Tanvaldská Kamenice opět po delší době hostila MČR dospělých v klasickém sjezdu a Pardubičtí závodníci přijeli v nejlepší možné sestavě, doplněni o „nováčky“, kteří si přijeli vyzkoušet svoje první Kamenické vodácké „peklo“. Úsek řeky Kamenice mezi Plavy a Jesenným patří totiž k těm nejtěžším závodním tratím u nás a obávaná místa jako je "Pomníček", "Soutěska", "Prádelna" či "Tobogán" prověří jak sportovní kvality závodníků tak i materiál jejich lodí.

Tradičně se nejvíce dařilo Ondřejovi Rolencovi, který opět nenechal nikoho na pochybách, že Kamenice je jeho řeka a že na ni prostě umí. Zvítězil ve všech 4 závodech ve kterých nastoupil a přidal tak do své sbírky i dva nové tituly mistra republiky a do jak na singlu, tak na deblkanoi s parťákem Danielem Suchánkem. Zdárně Ondrovy ale sekundovala posádka Radek Němec a Ondra Veselý, kteří v nedělním mistrovském závodu skončila na 3. místě a brala tak svoji první individuální medaili v dlouhém závodě dospělých. Simona Bundová v závodě siglkanoí žen bojovala statečně s tratí, a po oba dva dny skončila na krásném 4 místě. Na singlu Alva Beier, potvrdil že je technický jezdec a divoká voda mu sedí, když v obou závodech skončil první mezi dorostenci. Dalším Pardubákem, ve výsledkové listině singlkanoistů byl i Ondra Veselý, který v sobotu končí na 4 místě v kategorii U23, a v neděli dokonce vylepšuje svoji pozici na 3. místo taktéž v U23. Na siglu také startuje veterán Honza Šťastný (15. místo), junioři Kuba Ruffer (17. místo) Adam Slezák (18. místo) a Hynek Plášil, který bohužel do cíle nedorazil a vyplaval v úseku nad soutěskou. Do závodu vůbec nenastoupil David Šrámek, který rozšrotoval svoji loď natolik že nebyla schopná vyrazit na trať. Po závodu lodí proběhlo na spodním úseku Kamenice MČR kategorie U19 v závodech 4místných raftů, a zde naše posádka ve složení Slezák, Ruffer, Šrámek, Plášil, brala zlato o necelou jednu sekundu před posádkou z Letohradu.