Krumlovský maraton 2019

Zakončením letošní vodácké sezony byl již tradičně Krumlovský vodácký maraton, který letos oslavil již 17 let. Do Českého Krumlova se vypravilo přes 1200 závodníků nejen z České republiky, ale v podstatě z celého vodáckého světa. Závodníci se poprali o vítězství na trati dlouhé 36 kilometrů (pro žáky 11 km) a zakončili tak na řece Vltavě celou vodáckou sezonu. Pardubický oddíl do Krumlova vyrazil ve výborné formě i náladě, kolem 10. hodiny jsme dorazili na start závodu do Vyššího Brodu, kde jsme obdrželi startovní čísla, čipy a krásné čepice. V 11 hodin pak vše začalo. Na trati se závodníci museli popasovat s devíti jezy, některé byly velice zrádné. Hned na prvním jezu ve Vyšším Brodu se cvakla veliká řada závodníků…Někteří dokonce přišli o loď, pádlo, nebo kus vodáckého vybavení. Pardubičtí závodníci však všechny nástrahy trati zvládli výborně a v počtu ve kterém vystartovali, tak také dojeli do cíle v Českém Krumlově. V kategorii K1 se nejlépe z našeho oddílu dařilo Aleši Skalickému, který ve své kategorii obsadil velmi dobré 21. místo, v kategorii C1 se nejlépe umístnil Ondrova Veselý, který obsadil ve své kategorii vynikající 5. místo. O luxusní výsledek se pak postarali náš Míra Tatíček a Budějovický Lukáš Šandl, kteří v kategorii C2 tour společně vybojovali překvapivé 2. místo! Také kategorie C2 mix měla naše zastoupení, Ondra Rolenc a jeho partnerka Kateřina Dušková v závodě mixů zvítězili a stali se tak neúspěšnější posádkou z Pardubic na maratonu v Českém Krumlově.

Po opravdu povedeném závodě se vše muselo řádně oslavit, již tradičně tedy po závodě probíhá v areálu Krumlovského pivovaru pravá vodácká párty, letos opět krásně ozvučena Českobudějovickou kapelou Akia. Panovala zde skvělá vodácká atmosféra, a tak nebylo divu, že další den měli všichni báječnou náladu…Prostě se poslední závod sezony podařil na jedničku.