MČR dorostu v Litovli 2022

V tradiční červnovém termínu 25. – 26. 6. se uskutečnilo mistrovství republiky dorostu v klasickém sjezdu a mistrovství dorostenců a žáků v závodu klasických hlídek na nové trati na řece Moravě v Litovli. I když se pořadatel snažil vykřesat z trati maximum a zařadil atraktivní průjezd městem, bohužel řeka Morava v tomto úseku nenabízí nic jiného než klidnou vodu a velké množství mělčin. Bohužel v České kotlině je velice složité najít vhodní terén kdy by se závody mistrovství republiky mohli konat.

Naši sportovci naštěstí nepodlehli depresím z nekvalitní trati, ba naopak, předvedli vynikající výkony. Hned první kategorii singl kanoistů přinesla pro Pardubické závodníky velký úspěch, když se Ondra Veselý stal vicemistrem republiky na singlkánoi ve starším dorostu, když nestačil pouze na Trutnovského Matouše Beiera, a to o necelé 3 sekundy. Všechny ale překvapil Jakub Ruffer, který vybojoval krásné 3. místo na singlu v dorostu mladším. Ještě povedenější závod ale Ondru čekal, na deblkanoi s Radkem Němcem, kde naši borci nenašli přemožitele a vyhráli tak své první mistrovství republiky v dorostu starším. V těsném závěsu za nimi, konkrétně na třetím místě dojel Alva Beier s bráchou Matoušem závodícím v barvách Trutnova. I když spolu jeli vůbec poprvé, nevadilo jim to a posádka David Šrámek – Jakub Ruffer dokončila na krásném druhém místě v mladším dorostu na deblu. Velice pěkným výsledkem se blýskl David Šrámek, když v závodě kajakářů obsadil sice nepopulární 4. místo, ale s velkou nadějí na medaili do roku příštího. Simona Bundová se na lehké a mělčina té trati trápila a končí na nepopulárním 4. místě tak jako Šrámek. Ostatní Pardubáci se na stupně vítězů bohužel nedostali, Alva Beier končí na pěkném 5. místě a Matěj Šťastný na 8. místě, oba na C1 v dorostu starším.

V odpoledních hodinách následovalo mistrovství dorostu v hlídkách, a to je dlouhodobě naše královská disciplína!

Pardubickou kvalitu ukázali hned singl kanoisti, jenž obsadili celkově druhé místo ve složení Ondra Veselý, Matěj Šťastný a Alva Beier. O ještě lepší výsledek se postarali naši debl kanoisté, když ve složení Němec – Veselý, Vaněk – Šrámek, Ruffer – Beier, zaslouženě získali titul mistrů republiky v kategorii 3xC2 dorost starší.