Mistrovství Evropy ve Skopje 2017

Dnes Ondřej Rolenc opět přepsal historické milníky Pardubické a také České kanoistiky, když získal 4 zlaté medaile ze 4 možných ve dlouhém sjezdu na právě probíhajícím ME ve sjezdu na divoké vodě v Makedonském Skopje.

Po včerejším historickým double (vítěz kategorie C1 a C2)v individuálním závodě, dnes opět triumfoval v obou kanoistických kategoriích v závodech tříčlenných družstev. A pokud mě paměť neklame, tento husarský kousek se prozatím nepovedl nikomu před ním, a to nejenom v České bohaté vodácké historii, ale ani v historii mezinárodní, nikdo jiný takový komplexní výkon nepředvedl.

Držme tedy Ondřejovi palce do dalších závodních dnů, protože ho čekají ještě další 4 důležité závody ve sprintu, a to opět v obou kategoriích C1 a C2. Doufáme že to zase cinkne, nejlépe zase zlatě :-)

Vrcholem sezony 2018 závodního družstva žáků pardubických kanoistů bylo MČR ve slalomu a sprintu na umělé slalomové dráze v Českém Vrbném. Zde naši žáci absolvovali letní soustředění, tedy byli na záludnosti tratě dobře připraveni. Pod vedením trenérského dua Tatíček – Cinko dosáhli letos pardubičtí závodníci vynikajících výsledků, a to i ziskem medailí v individuálních kategoriích…

Simona Bundová s Michaelou Zedníčkovou opět dominovaly v závodě deblkanoí žen, když opět porazily favorizovanou posádku z Olomouce, po první nepovedené jízdě děvčata zabrala a získala s náskokem 3 sekund titul mistryň České republiky. V závodě deblkanoí obsadila posádka Němec – Veselý velice pěkné 6. místo těsně následova