MS juniorů a U23 v Roudnici nad Labem

Druhý červencový týden patřilo místo v kalendáři světových sjezdařů Mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let v Roudnici nad Labem. Po dlouhých 12 letech se do České republiky sjela světová juniorská elita, a Pardubičtí závodníci u toho nemohli chybět.

Pardubický oddíl vyslal na toto mistrovství světa velmi početnou sestavu – reprezentovalo nás hned 6 závodníků: Simona Bundová, Ondra Veselý, Radek Němec, Alva Beier, Hynek Plášil a Matěj Šťastný.

Celý závodní kolotoč odstartoval klasický závod, jenž se konal převážně na „oleji“ nad kanálem, cíl závody byl ale až dole pod kanálem, což prověřilo jak fyzickou, tak hlavně psychickou odolnost všech našich závodníků. Jelikož naši sportovci nejsou úplnými „přehraďáky“ od závodu jsme nic moc nečekali…o to větší překvapení se konalo v závodě deblkanoí, když juniorská posádka ve složení Hynek Plášil – Matěj Šťastný brala bronzovou medaili, když porazila čtvrtou posádku z Itálie o pouhých 53 setin sekundy. Nezklamala ani Simča Bundová, když s parťačkou Janou Střílkovou z Olomouce vylovili z řeky Labe v Roudnici další individuální bronzovou medaili v kategorii deblkánoí žen. Radek Němec a Ondra Veselý v kategorii U23 vybojovali pěkné 7. místo, když po zranění kotníku Radka Němce to bylo maximum, co naše posádka byla schopna předvést. Alva Baier, se bohužel nedokázal vyrovnat s velmi lehkou tratí a skončil v poli poražených na celkovém 12 místě. Do závodu hlídek se tak žádná naše posádka bohužel nekvalifikovala, když v deblkanoích juniorů se závod pro malou účast bohužel nekonal…

Druhá část závodů se konala už pouze na kanále, a to v závodech ve sprintu. A dočkali jsme se hned při prvním startu našeho závodníka, a hned kovem nejcenějším !!! Alva Beier tak po dlouhé době přivezl titul mistra světa pro Pardubický oddíl. Podařilo se mu to tak po dlouhých 15 letech, kdy naposledy titul mistra světa přivezl do Pardubic Ondra Rolenc. Další cenný kov přidala opět Simča Bundová a to v deblkánoi žen a opět je to krásná bŕonzová medaile. Ve velice vyrovnaném závodu juniorských deblů končí Hynek Plášil s Matějem Šťastným na smolném 4. místě, když první 3 debly byli pouze čeští závodnici. Němec s Veselým ve finálové jízdě kategorie U23 chybují v poslední části tratě a končí až na 7 místě. Do závodu sprintových družstev se tak kvalifikoval pouze jeden borec z Pardubického oddílu, a to novopečený mistr světa Alva Beier – a dovezl družstvo singlkanoistů opět pro zlatou medaili.

Takřka celý týden, jenž naši závodníci strávili v Roudnici nad Labem byl skvěle zorganizován a byl velmi úspěšný nejen pro naše závodníky ale i pro celou Českou reprezentaci. Pevně věříme, že se v následujících letech podaří výsledky našim sportovcům udržet a ponejlépe ještě vylepšit :-)