70 let oddílu

Dovolím si citovat z oddílové kroniky…V roce 1951 ještě neorganizovaní nadšenci bratři Jaroslav a Vašek Horynovi, ještě s Josefem Hendrychem, byli hlavními zakladateli tehdy Jiskry Rybitví jako oficiálního samostatného oddílu slalomu a sjezdu…

Díky tomuto počinu se 16. října 2021, mohl konat slavnostní večer k 70 letům od založení oddílu vodního slalomu a sjezdu v Pardubicích.

Společenský večer k tomuto výročí, se uskutečnil v restauraci „U Kulaté Báby“ kde se sešlo více než 100 současných, ale hlavně bývalých členů oddílu. Slavnostní večer zahájil jeden ze zakládající členů Vašek Horyna, který během „krátké“ zdravice seznámil přítomné s tím, jak a proč byl oddíl založen. Program pokračoval příspěvkem bývalého předsedy Jana „Flaxi“ Faltejska, následován příspěvkem současného předsedy klubu Honzy „Chrudoše“ Šťastného. Součástí programu byli i video-sestřihy ze 3 hlavních období klubu, které saslouženě patřili k vyvrcholení večera a byli odměny zaslouženým potleskem. Na závěr slavnostního večera, byli do nově založené síně slávy uvedeni tyto sportovci.

Josef Hendrych

Petr Sodomka

Outrata Jindřich

Faltejsek Jan

Alena Prouzová/Pleskotová

Petr Horyna  

Vašek Horyna

Dušan Horyna

Jaryn Horyna

Jiří Svačinka

Jan Šťastný

Hana Jelínková

Ladislav Kmecko

Lukáš Uncajtík

Tomáš Kejklíček

Radka Valíková

Roman Mornštejn

Ondra Rolenc

 

Odkaz na videa zde:

1. etapa (1952 - 1971)

2. etapa (1972 - 1999)

3. etapa (2000 -2021)

 

Fotogalerie zde:

Fotogalerie 70 let oddílu (Kulatá Bába)