Aprílové závody na Čeňkově pile

Druhý dubnový týden opět odstartoval seriál Českého poháru ve sjezdu a zároveň se uskutečnilo Mistrovství republiky v klasickém závodu družstev. Celé startovní osazenstvo se v termínu 9. - 10. 4. přesunulo na Šumavu na řeku Vydru. Pozitivum bylo, že se závod startoval u soutoku řek Křemelná a Vydra tudíž se jela stará dobrá horní Čeňkárna, horším faktem bylo počasí, to bylo doslova Aprílové – déšť, sníh, sluníčko a teploty kolem nuly byly opravdu pro všechny závodníky kruté.  

V sobotu se uskutečnil nejdříve závod Českého poháru, MČR veteránů a také MČR v týmové závodě. První sobotní úspěch vybojoval Ondra Rolenc, který zvítězil mezi kanoisty – jen pár okamžiku poté sedl do deblkánoe s Vysokomýtským parťákem Danem Suchánkem a opět všem vypálili rybník! Mezi kanoisty se neztratili ani naši junioři Ondra Veselý obsadil hezké 5. místo mezi juniory a nová akvizice ještě nedávno Trutnovský Alva Beier dojel o necelé dvě vteřiny za ním na 6. místě. Další úspěch přidala Simča Bundová, jenž brala krásné druhé místo mezi dorostenkami. Sobota poté pokračovala v duchu týmových závodů, kde naši sportovci obsadili dvě druhá místa, a to v závodu singlkánojí ve složení Rolenc, Veselý, Beier a deblkánojí ve složení Rolenc, Beier, Bundová, Ruffer, Veselý a Táborský Matěj Vaněk. 

V neděli se pokračovalo druhým závodem Českého poháru za velmi podobného scénáře Ondra Rolenc suverénně dvakrát zvítězil, a to na kánoji a deblkánoji Ondra Veselý si polepšil o jednu příčku a dojel 4. mezi juniory a Alva Beier zopakoval 6. místo. Krásné třetí místo přidala Simča Bundová na singlkánoji v dorostenkách. 

Celý víkend byl dost náročný, a to především k počasí, ale naši sportovci si s tím poradili velmi dobře a těšíme se na další sjezdové závody, jež budou následovat po Velikonočních prázdninách na již tradiční trati na Kamenici. 

Výsledky sobota: ZDE
Výsledky MČR družstev: ZDE
Výsledky neděle: ZDE

Fotogalerie zde