ČP sprint Roudnice 2020

Konečně! Půst je u konce! Odstartoval serial Českého poháru ve sjezdu na divoké vodě.

To jsou určitě slova, jenž se tento víkend honila hlavou nejednoho sjezdaře.

Po dlouhém čekání zapříčiněném Koronavirem, jenž zkomplikoval běžný, ale také sporotvní život nejednomu z nás, se první červnový víkend opět rozjel kolotoč Českého poháru ve sjezdu na divoké vodě.

V městě po Řípem - Roudnici nad Labem se v sobotní pravé poledne konal první závod Českého poháru na divoké vodě a to na zhruba 200 metrů dlouhé trati, která slibovala pořádnou podívanou.

Na první zastávku závodního kolotoče se pod vedením Mirdi Tatíčka a odborným dohledem Chrudoše náš oddíl už tradičně sešel v hojném počtu, tvořen závodníky celého spektra nejen věku, očekávání ale také zkušeností. Každopádně největší zastoupení tvořilo takzvané tréninkové "áčko", jenž přijelo s ambicemi na nejvyšší příčky ve svých kategoriích. Na celkové vítězství měl však myšlenky jen jeden borec z Pardubic - Ondra Rolenc, několikanásobný světový šampion myslel určitě ne na jedno prvenství, ale rovnou dvě! Jelikož kromě singlkánoe osedlal také deblkánoi a to s Vysokomýtským parťákem Danem Suchánkem.

S nástrahami Roudnického kanalu si všichni sportovci poradili více, než dobře no za zmínku stojí jistě skvělé výsledky Laury Žďárské, Simči Bundové, Hynka Plášila a deblířské posádky ve složení Ondra Veselý - Radek Němec, všichni jmenovaní se umístili "na bedně" ve svých kategorích a ukázali, že zimní přípravu nepodcenili! Hořkosladký víkend jistě prožil Ondra Rolenc, ten se do posledního záběru pádlem přetahoval o prvenství s Žateckou raketou a sprintovým specilistou Vláďou Slaninou, tentokrát bohužel vyšel ze souboje jako poražený, aby toho nebylo málo těsne pod pomyslným vrcholem skončil i ve druhé kategorii zde s Danem Suchánkem nestačili na zkušenou posádku Marek Rygel - Petr Veselý. 

Resume?

- Čtyři druhá místa Ondry Rolence,
- Dvě výhry Laury Žďárské,
- Dvě druhá místa Simči Bundové,
- První a třetí místo Hynka Plášila,
- Druhé a třetí místo na deblu pro Ondru Veselého s Radkem Němcem,
- Dvě prvenství Jana Štastného,
- První a druhé místo Matěje Ruffera.

Upřímně to je pořádný start do sezóny!!!

 

Fotogalerie: ZDE
Výsledky sobota: ZDE
Výsledky neděle: ZDE
Náš Facebook: ZDE
Náš nový Instagram: ZDE