ČP ve sprintu Roudnice 2021

Druhý červnový víkend se uskutečnili první sprintové závody na již tradiční trati v Roudnici nad Labem, součástí závodního víkendu byl třetí a čtvrtý český pohár a v sobotu také velmi atraktivní závod v boat crossu.

Sobotní den přinesl hned několik úspěchů Pardubických závodníků. Skvělý výsledek jako již tradičně zajel Ondra Rolenc, jenž opět dominoval na singlu a přidal také třetí místo s Vysokomýtským parťákem Danem Suchánkem. O velmi milé překvapení, se díky skvělé první jízdě zasloužil Matěj Šťastný, jenž vybojoval první místo v mladším dorostu jak na singlkánoi, tak na deblu s parťákem Hynkem Plášilem. Nutno také zmínit heroický výkon Dana Koblížka, jenž před sezónou přestoupil do Pardubického oddílu z Trutnova a díky skvělé motivaci trenérem Mírou Tatíčkem zajel krásné 16. místo mezi kajakáři.

Sobota také přinesla, již zmiňovaný závod v boat crossu, závodu s hromadným startem 4 lodí. V této disciplíně jde o výbušnost na startu a také dobře zvolenou strategii a zde se právě ukázal pověstný Pardubický „fištrón“ a tak Simča Bundová zvládla dojet do cíle jako nejrychlejší singlířka a Laura Žďárská brala třetí místo na kajaku žen.

Nedělní závod přinesl další skvělé výsledky. Ondra Rolenc zadělal na dle jeho slov „double trouble“ a kraloval nejen na singlkánoi, ale také na deblu. O další úspěchy se postaral Hynek Plášil, jenž bral v mladším dorostu, druhé místo na singlu a prvenství na deblu společně s Matějem Šťastným a skvělé třetí místo přidala ve starším dorostu i Simča Bundová na singlkánoi žen.

Zapomenout nemůžeme ale také na skvělé výkony delířů Ondry Veselého a Radka Němce, či super jízdy Štěpána Konvalinky, jenž v sobotu dokonce vybojoval třetí místo v mladších žácích.

Příští závody se uskuteční na takřka domácí trati a zajisté za domácí atmosféry ve Vysokém Mýtě, kde se pojedou vyhlášené Vysokomýtské slalomy a sjezdy, tak nám fanděte! 

Výsledky sobota: ZDE
Výsledky neděle: ZDE
Fotogalerie: ZDE

Video: ZDE