ECU Cup - České Vrbné 2021

První zářijový víkend se v Českém Vrbném pod naším vedením uskutečnil největší dosavadní český závod ve sjezdu na divoké vodě.

Na programu byl závod žáků, mistrovství republiky do 23 let, veteránů, dospělých, mistrovství v hlídkách a také mezinárodní závod ECA Cupu.

Celý víkend odstartoval v sobotu ráno závodem žáků v dlouhém sjezdu, kde jsme v poměrně úzkém obsazení dosáhli krásného 6. místa v podání Štěpána Konvalinky.

Následoval hlavní program v horní části umělé vodní tratě v areálu Ludmily Polesné. Celý závod odstartoval Mistrovstvím republiky závodníků do 23 let, veteránů a závodem mezinárodního ECA Cupu. V tomto závodě jsme měli velké úspěchy především v kanoistických kategoriích. Dosavadní suverén Ondra Rolenc musel tentokrát sklonit před dvěma soupeři a bral tak 3. místo mezi muži v ECA Cupu, chuť si spravil na deblkánoi s Vysokomýtským parťákem Danem Suchánkem, kde nenašli přemožitele. Matěj Šťastný byl druhý v mladších dorostencích a společně s parťákem Hynkem Plášilem nenašli soupeře a mezi mladšími dorostenci vyhráli na deblkánoi. Další deblový zářez přidali a vicemistry republiky do 23 let se stali parťáci Ondra Veselý a Radek Němec, celý úspěšný závod završila Simča Bundová, jenž vybojovala 3. místo mezi starším dorostenkami na singlkánoi. Tento závod přinesl ještě také jeden obří unikát a to účast Jana Šťastného v kategori K1, zastánce přísloví "V levo, v pravo, jedno jak, hlavně ne kajak!" absolutně zapomněl na to co vždy hlásal a kvůli zranění kolene, které mu nedovolí kleknout do singlkánoe osedlal kajak a ač přes prvotní nervózní tréninkové jízdy si nevedl v závodě vůbec špatně a skončil na neoblíbeném, ale stejně pěkném 4. místě mezi veterány.

Sobotní závodní program zakončoval týmový závod hlídek. Závod tříčlenných družstev byl velmi divoký, na trati spousta týmu bylo v kolizích a nevyvarovali se spousty chyb, chyby bohužel provázeli i Pardubické jízdy, a tak jsme nakonec po velké chybě vybojovali krásnou bronzovou medaili v kategorii 3x C2 ve složení Míra Tatíček – Ondra Rolenc, Radek Němec – Ondra Veselý, Matěj Šťastný – Matěj Vaněk (jenž jsme si vypůjčili z Táborského oddílu).

Celou sobotu symbolicky zakončil výborný koncert kapely Klacci z lesa, jenž jsou složeni ze závodníků a rozhodně rozproudili závodníky mladší, starší, české i mezinárodní. Jednoduše to byl pořádný PUNK!

Víkendový program pokračoval opět v neděli dvoukolovým sprintovým závodem žáků a ten následoval mezinárodní závod ECA Cupu a Mistrovství republiky dospělých ve sprintu. Zde v ECA Cupu zopakoval Matěj Šťastný druhé místo na singlu mezi mladšími dorostenci a stejně jako v sobotu společně s Hynkem Plášilem zvítězili na deblu. Krásné třetí místo přidala Simča Bundová ve starších dorostenkách a závěrečný stříbrný double a dva tituly vícemistra republiky přidal Ondra Rolenc, jeden na singlánoi a druhý s Danem Suchánkem také na deblkánoi.

Celý víkend byl jistě vydařený nejen po stránce výsledků, ale především po organizační stránce, což potvrdili i mezinárodní závodníci, jenž byli velmi spokojeni – opět se ukázalo, že Pardubáci umí závody pořádat víc než dobře i mimo vlastní teritorium. Všem členům organizačního týmu bych tímto chtěl poděkovat a za rok znovu a lépe!

 

Výsledky sobota: ZDE
Výsledky sobota žáci: ZDE
Výsledky neděle: ZDE
Výsledky  neděle žáci: ZDE
Fotogalerie: ZDE