Kamenice 2015

O víkendu na řece Kamenici proběhlo MČR v dlouhém sjezdu a nominační závod na ME, které se bude konat v Banja Luce. Počasí se ale v sobotu výrazně zhoršilo, když začal foukat studený vítr a dokonce občas padal sníh.
Tento víkend byl hotovým vodáckým svátkem a bylo to znát i na řece, která byla nabitá k prasknutí. Neprobíhal zde pouze závod sjezdařů na divoké vodě, ale i raftařů. Všichni vodáci se sem sjeli, aby si mohli zapádlovat na jedné z nejtěžších řek a projet si přeje: "Držkov", "Pomníček","Prádelna","Soutěska" a "Tobogán". Po dlouhé době to byla opět krásná divoká voda, protože minulý rok se zde závod nekonal z důvodu nedostatku vody.

Pardubičtí závodníci si nevedli vůbec špatně a z řeky Kamenice vylovili všechny cenné kovy: o zlato se postaral singlkanoista Ondřej Rolenc, který nenašel žádného přemožitele ani v neděli a s přehledem si dojel pro titul mistra republiky v dlouhém sjezdu, což se od vícemistra světa v dlouhém sjezdu z italské Valtelliny předpokládalo. Další kategorie na programu byla kategorie kajaku žen, kam se po delší době rozhodla nastoupit i pardubická singlkanoistka Radka Valíková a z řeky Kamenice dokázala vylovit stříbrnou medaili hned za vítězkou z Českého Krumlova Anežkou Paloudovou, čímž překvapila své soupeřky, ale také trenéra. A o poslední z cenných kovů se postaral Lukáš Uncajtik se svým parťákem z Olomouce Davidem Lisickým, když si v náročném závodě dopádlovali pro bronz.

V neděli se v kategorii singlkanoistů a kajakářek konalo takové dejavu, když výsledky byly naprosto totožné. V neděli se na bramborovou příčku posunul Lukáš Uncajtik s Davidem Lisickým, když se před ně dostala mladší posádka z Vysokého Mýta Daniel Suchánek a Jan Jílek.