Kamenice 2022

Po Velikonoční pauze pokračoval o víkendu 23. – 24. 4. seriál Českého poháru ve sjezdu na divoké vodě.

Tento víkend se vodáci z celé republiky sjeli v Jizerských horách, a to konkrétně na řece Kamenice. Naši sportovci vyrazili ve dvou skupinách, první skupina sjížděla horní část kamenice a účastnila se Českého poháru, zatímco druhá najížděla cenné kilometry na snazší spodní části.

Na horší části se bojovalo o nominační body do reprezentace a plný počet bodů a dokonalý víkend zaznamenal opět Ondra Rolenc, jenž ze svých čtyř závodních jízd vytěžil čtyři prvenství, a to konkrétně 2x na singlkánoi a 2x na deblkánoi s Vysokomýtským parťákem Danem Suchánkem. Další úspěchy přidali naši věkem ještě junioři Alva Beier jenž v sobotu získal s jeho bratrem Matoušem, závodícím za Trutnovský oddíl, krásné druhé místo na deblkánoi a hned za nimi se umístila posádka ve složení Ondra Veselý – Radek Němec, jenž brali krásné třetí místo. Zbytek startovního pole převážně sbíral zkušenosti a občas bojoval s velmi náročnými peřejemi Kamenice – každopádně pochvalu si zaslouží Simča Bundová, Hynek Plášil a Matěj Šťastný, jelikož se vydali na takto náročnou trať, a i přes drobné komplikace to všichni zvládli a budou z toho určitě čerpat hodně zkušeností!

Závěrem bych chtěl ještě nalákat na příští víkend, kdy se na přelomu dubna a května uskuteční po velmi dlouhé době závod na Labi pod přehradou ve Špindlerově mlýně – tudíž určitě budeme rádi za jakoukoliv podporu ať už na místě, či na dálku!

Fotogalerie ZDE

Výsledky sobota: ZDE
Výsledky neděle: ZDE