Krhanice 2019

Poslední víkend v březnu se pravidelně konají jarní Sázavské sjezdy v úseku Krhanice - Kamenný přívoz. I přes relativně dobrý vodní stav se bohužel pořadateli z klubu Bohemians Praha nepodařilo správně vyhodnotit délku tratě a závod zkrátit tak, jako v  minulých letech. Závodníci tak byli nuceni jezdit přes rozbořený Lesní jez, kde docházelo k zcela zbytečnému poškozování lodí, někteří závodníci dokonce jez raději přenášeli, aby nedošlo k trvalému poškození lodi.

Závodu se zúčastnilo celkem 11 pardubických závodníků, ale i přes naši velkou účast se letos na startu sešel velmi malý počet lodí. V neděli na startu chyběli dokonce i závodníci z Českého Krumlova, kteří po sobotním ničení lodí raději odjeli na Čeňkovu Pilu, kde bylo vody dostatek.  Naši závodnici po absolvování první jízdy vyhodnotili, že se jedná o zbytečné ničení oddílových lodí , v druhé jízdě nestartovali a raději se věnovali tréninku a najíždění průjezdu Lesním jezem, tak aby docházelo k ničení lodí co nejméně.

V nedělním závodě tak nakonec startovalo pouze torzo původně přihlášených závodníků. V singlkanoích mužů tak nakonec zvítězil veterán Šťastný, pro kterého to bylo vůbec první vítězství při jeho již 37 účasti na tomto závodě. V kategorii dorostu zvítězil Ondra Veselý, následován Jáchymem Fenclem, který až zlepšenou druhou jízdou posunul na třetí místo Matěje Šťastného.

Vyvrcholením zoufalé organizace závodu bylo vyhlášení dvoudenního závodu již v sobotu…nedělní závod tak nebyl nijak započítán, komentovat dále netřeba ☹

Další fotografie naleznete ve fotogalerii: Fotogalerie Krhanice 2019