Lipno 2021

O víkendu 28. – 29. 8. proběhl pod Lipenskou přehradou každoroční svátek vodních sportů. Víkend kdy se na Vltavě jede snad na všem, na co si vzpomenete, závody v raftingu, extrémním sjezdu na plastových lodích, paddleboardech, slalomu, ale pro nás především sjedu na divoké vodě. 

Sobota přinesla závod ve sprintu, kde se skvěle dařilo především singlkánoistům, za zmínku stojí uvést, že na prvních 6 místech měli hned 4 závodníky. 6. a 5. místo obsadili věkem ještě junioři Matěj Šťastný a Jáchym Fencl, 4. místo bral náš „francouzský legionář“ Jan Pischek a třešničku na dortu přidal tradičně Ondra Rolenc, jenž celý závod ovládl a bral první místo, vítězství si užil hned ale hned dvakrát, když zopakoval prvenství s parťákem Danielem Suchánkem z Vysokého mýta na deblkánoi! 

Nedělní den byl na pořadu dne dlouhý závod a také mistrovství republiky, kde opět byl jeden hlavní aktér, Ondra Rolenc! Rolda, tak jak má vlastně letos na tuzemské scéně ve zvyku, na co sáhl to vyhrál a stal se tak mistrem republiky na singlkánoi a také na deblkánoi s Vysokomýtským parťákem Danem Suchánkem, tento deblový titul dělá ještě zajímavější to, že byl již čtvrtý v řadě!

 

Výsledky sobota: ZDE
Výsledky neděle: ZDE
Fotogalerie: ZDE