MČR dorostu a žáků Postřelmov

Druhý červnový víkend byl ve znamení mládežnických mistrovství. O titul se v průběhu soboty a neděle na řece Moravě v Postřelmově porvali žáci, dorostenci a také závodníci do 23 let, a to nejen v individuálním, ale také v týmovém závodě.

Kdo se podél vody už nějakou tu dobu pohybuje jistě dobře ví, že především týmový závod byl vždycky doménou oddílu ze soutoku Labe a Chrudimky. Pardubický klub ještě do nedávna dominoval kanoistickým kategoriím, a to jak na singlkanoi, tak deblkanoi – bohužel pak přišlo období ticha, a to až do doby, než mládež přebral Míra Tatíček, jenž si dal jasný cíl, a to vrátit Pardubickému oddílu lesk a slávu o kterou se v posledních letech výkonnostně staral pouze Ondra Rolenc. A PODAŘILO SE!!!

Na vodním terénu připomínající víc závod v rychlostní kanoistice než sjezdu na divoké vodě. na 14 minut dlouhé trati plné dřiny a odříkání se Pardubice připoměli ve velkém! Dalo by se říct, že na co jsme sáhli to jsme přeměnili v medaili, minimálně v závodě hlídek, nicméně se po delší době ukázali i individuální kvality mnohých závodníků. 

Celý víkend začal sobotním individuálním mistrovství republiky dorostu a U23, a hned první kategorie singlkanoistů přinesla první titul, a to z pádla Matěje Ruffera, jenž kraloval mezi závodníky do 23 let. Další kategorie a další prvenství tentokrát v podání Laury Žďárské, jež byla nejrychlejší kajakářkou mezi staršími žákyněmi, nicméně ta si na vrcholný závod musela počkat až do neděle – kdy měli mistroství i žáci. Následovala kategorie kajakářů a kdo se v kanoistice vyzná tak ví, že v Pardubicích platí nepsané pravidlo "vlevo, vpravo, jedno jak, hlavně ne kajak!" a tak se kategorie kajakářů musela obejít bez medaile. Chuť jsme si ale spravili v kategorii následující, a to stříbrnou medailí, pro níž si dojela Simča Bundová na singlkanoi mladších dorostenek. Celý individuální závod zakončovali deblkanoistické kategorie, ze kterých jsme brali 3 medaile. Mezi muži díky posádce Ondra Veselý a Radek Němec v mladším dorostu a následně cenné kovy vybojovali i děvčata, druhé místo v starším dorostu si odvezly Anežky Plášilová a Šandová a v mladším dorostu přidali další nejcennější kov Laura Žďárská a Simča Bundová.

A teď to nejlepší, to byl jen začátek toho, co nás v sobotu ještě čekalo, následovalo totiž mistroství republiky dorostu v hlídkách. A začali jsme hned mistrovským titulem, a to z dílny kanoistů Hynka Plášila, Matěje Šťastného a Ondry Veselého, ve zbylých (kajakářských) kategoriích se nedařilo až tak slibně a vypadalo to, že pomalu ale jistě sjíždíme z vítězné vlny, to však změnili deblíři ve složení Plášil – Šťastný, Němec – Veselý a Bundová – Vaněk jenž si sedl k nám do posádky jakožto závodník z Tábora, za co mu děkujeme!

Co v pondělí začalo, to v neděli pokračovalo! V neděli nás čekal mistrovský závod žáků v individuálním, tak týmovém závodě, želízko v ohni? Laura Žďárská! Nedělní medailovou nadílku odstartoval singlkanoista Hynek Plášil, a to třetím místem mezi staršími žáky, hned po Hynkovi jsme čekali, jak si s tratí poradí Laura Žďárská, nezklamala a z Moravy vytáhla individuální titul mezi staršími žačkami, po kajakářském půstu si oba dva zmiňovaní sedli do deblkánoe a opět nenašli přemožitele a završili tím individuální nadílku nedělního dne.

Následovali opět naše oblíbené hlídky zde jsme překvapili a vylovili medaili i v kajakářské kategorii smíšená posádka Žďárská – Plášil – Vrbata, celý víkend jsme zakončili naši nejsilnější kategorií deblkanoí, a i zde to byla nejrychlejší jízda ve starších žácích posádka Ždárská – Ruffer (Jakub), Vrbata – Konvalinka, Konvalinka – Plášil zakončili celý tento povedený den a víkend.

Resumé této medailové záplavy?

Žďárská – 5x zlato, 1x stříbro,

Bundová – 2x zlato, 1x stříbro,

Veselý – 2x zlato, 1x bronz

Šťastný – 2x zlato

Plášil – 2x zlato, 1x stříbro, 1x bronz,

Němec – 1 x zlato, 1x bronz

Ruffer – 1x zlato, 1x bronz

Pajtina – 1x zlato, 1x stříbro

Vrbata – 1x zlato, 1x stříbro

Konvalinka – 1x zlato, 1x bronz

Ruffer Kuba – 1x zlato

 

Závěrem ještě pár třešniček na dortu pro statistiky:

- dorostenci získali tzv. double, a to vítězstvím na týmových singlkanoích tak deblkanoích, 
- Laura Žďárská se stala historicky první závodnicí, jež zvítězila mezi muži v kategorii deblkanoí.

- Pardubický oddíl získal individuální zlatou medaili ve všech věkových kategoriích (žáci, dorost, U23).

 

 

Fotogalerie: ZDE
Výsledky sobota: ZDE, ZDE
Výsledky neděle: ZDE, ZDE
Náš Facebook: ZDE
Náš nový Instagram: ZDE