MČR dorostu a žáků v Třebechovicích

MČR dorostu, MČR žáků, ČP dorostu, ČP žáku a závody družstev dorostu a žactva to vše proběhlo o tomto víkendu na řece Orlici v Třebechovicích pod Orebem. Trať dlouhého sjezdu je zde pro mladé závodníky velmi dlouhá, mělčinatá a téměř bez vlnek, určená spíše silovým jezdcům, ale i tak se pardubičtí závodníci neztratili. Pod vedením trenérského dua Tatíček – Vorel se na trať vydalo závodní družstvo dorostu a žactva na jednou.  Po slabších předchozích letech dosáhli letos pardubičtí závodníci vynikajících výsledků, a to i ziskem medailí v individuálních kategoriích…


V sobotním závodě dorostu se o nejlepší výsledek postarala Simona Bundová, která si se svou parťačkou z Vysokého Mýta dojela pro historicky první ZLATOU medaili v kategorii deblkanoí žen. Na třetím místě v této kategorii skončila posádka Laura Ždárská s Anežkou Plášilovou, a  bramborovou medaili získala posádka Veronika Veselá a Lucie Sadílková. Na singlkanoi mužů startoval dorostenec Jáchym Fencl, který skončil na pěkném 8. místě. V závodě startovali i věkem žáci Veselý Ondra, Plášil Hynek a Šťastný Matěj, v této kategorii pouze Hynek Plášil obsadil krásné 2. místo. V závodě deblkanoí mužů jsme měli 3 zástupce, nejlépe dopadla posádka Radek Němec – Ondra Veselý, která vybojovala 2. místo ve své kategorii žactva. Dorostenecká posádka Aleš Skalický - Jáchym Fencl skončila na pěkném 6. místě.

V odpoledním závodě hlídek deblkanoí pardubické družstvo ve složení Lacina, Němec, Veselý, Skalický, Plášil a Fencl, překvapila favority z Olomouce a Českého Krumlova a svoji kategorii s přehledem ovládla a získala tak titul mistrů ČR. Velkým překvapením bylo 3. místo v nejobsazenější kategorii družstev kajakářů. Těsně pod stupni vítězů, tedy na tzv. bramborovém místě, bohužel skončili jak singlkanoisté, kajakářky nakonec na 5 pozici.

Ani v nedělním samostatném závodě MČR žáků v dlouhém sjezdu se naši mladí závodníci neztratili.  Simona Bundová s Michaelou Zedníčkovou opět dominovaly v závodě deblkanoí žen, když porazily favorizovanou posádku z Olomouce a získaly o tomto víkendu již druhý titul mistryň České republiky. V závodě žáků na C1 překvapil Hynek Plášil a obsadil krásné 2. místo, Ondra Veselý pěkné 6. místo a Matěj Šťastný skončil na 9. místě. V kategorii kajaků žen získala 3. místo Laura Žďárská, která teprve letos zasedla do sjezdové loďky a hned si dojela pro svoji první individuální medaili. Pardubice na kajaku nikdy moc nevynikaly, tak určitě stojí za zmínku 8.místo Matěje Jiříka a 13. místo Radka Němce. Deblkanoistům se v nedělním závodě moc nedařilo, nakonec z toho bylo páté, šesté a sedmé místo.

Síla pardubického družstva se opět projevila v závodě družstev. Na deblkanoi naši žáci jeli vůbec nejrychleji a vyhráli o parník před silnými soupeři z Litovle, Českého Krumlova a Olomouce. Trio singlkanoistů Matěj Šťastný, Hynek Plášil a Ondřej Veselý získalo bronzovou medaili, opět před silnou posádkou Olomouce. Družstvo kajakářů Matěj Jiřík, Radek Němec a Simona Bundová ujeli pěkné 7. místo v nejnabitější kategorii kajaků.

Je tedy vidět, že pardubický oddíl po delší době začíná mít opět silnou základnu mladých sportovců. Většina našich závodníků je věkově na začátku kategorií, a to do budoucna znamená výsledky ještě lepší a lepší. Ziskem 12 zlatých, 1 stříbrné, 9 bronzových medailí se oddíl kanoistiky stal třetím nejúspěšnějším oddílem na MČR dorostu a žactva v dlouhém sjezdu.