MČR dorostu sprint

Vyvrcholením dorostenecké sezony 2019 pardubických kanoistů bylo MČR ve sprintu na umělé slalomové dráze v Českém Vrbném.

Pardubický oddíl vyrazil na závody již v sobotu, aby si mohli závodníci po závodech ve slalomu najet správnou stopu a být díky tomu úspěšnější při nedělním sprintovým závodě. Závod odstartovala kategorie singlkanoistů, ve které měli Pardubice silné zastoupení. Nejlépe se umístil Jáchym Fencl, dorostenec mladší, který obsadil velice nadějnou 7.příčku, v jeho těsném závěsu skončil Ondra Veselý na 10. místě. V závodě mohli startovat i naši žáci, Matěj Šťastný tak končí v dorostu na 14. místě (mezi žáky na 1. místě) a Hynek Plášil věkově ještě žák mladší na nešťastném 4. místě (celkově 18. mezi dorostenci) Po kategorii singl kanoistů následovaly kajakářky, v této kategorii jsme měli pouze jednu závodnici, Anežku Plášilovou, která nakonec získala 8. místo mezi staršími dorostenkami. Kajakáři Radek Němec, Matěj Jiřík a Aleš Skalický si ve svém individuálním závodě pro žádné medailové umístění nedojeli, ale šokovali, když dokázali v závodě hlídek konkurovat i těm nejlepším, a nakonec skočili na vynikajícím 3. místě. V závodu deblkanoí jsme měli 2 posádky, tou lepší byla posádka Němec – Veselý, celkově na 5. místě mezi mladšími dorostenci a posádku Plášil – Šťastný, kteří si vyhráli svoji kategorii žáků, ale v dorostu z toho bylo až 10. místo.

Nejúspěšnější závodnicí z Pardubic nakonec byla Simona Bundová, když si v individuálním závodě singl kanoistek zlepšenou druhou jízdou dojela pro neuvěřitelné 3. místo a překvapila tak všechny svoje soupeřky, ale taky hodně oddílových soupeřů…???? Poté nastoupila ještě do deblkanoe s Anežkou Plášilovou a bylo z toho krásná stříbrná medaile, s minimální ztrátou 66 setin sekundy na zlatou posádku z Olomouce.

V odpoledních hodinách probíhal závod hlídek. O velkém úspěchu našich kajakářů jsem se již zmínil, kluci podali zodpovědný výkon a 3 místo si rozhodně zasloužili. V závodě deblkanoí nakonec startovali posádky Plášil- Šťastný, Němec- Veselý, Fencl-Beier, a po loňském těsném druhém místě, jsme letos očekávali útok na mistrovský titul, bohužel se závod klukům vůbec nepodařil, a ze 3 lodí, 2 chybovali, tak že na naše družstvo zbylo až 3. místo. Naši sportovci přivezli tak z MČR celkem 11 medailí, bohužel na aspoň jednu zlatou to letos nestačilo…