MČR dorostu ve sprintu 2020

Druhý zářijový víkend přinesl sprinterský vrchol našich dorostenců.

Ve Veltrusech na řece Vltavě poměřili naši dorostenci síly se zbytkem republiky na proběhlém Mistrovství republiky ve sprintu a sprintovém závodě družstev.

V individuálním závodě se zadařilo především ženám a nejvíce Simče Bundové, jenž byla v mladších dorostenkách druhá na singlu, nicméně radost si pravila hned na dalším startu, a to s parťačkou Laurou Žďárskou na deblu, kde nedali šanci žádným soupeřkám a z vln umělého vodního kanálu vytáhli mistrovský titul. Nicméně ani naši muži nezůstali bez medaile na deblu vybojovala posádka ve složení Radek Němec a Ondra Veselý krásné třetí místo v mladším dorostu.

Vrchol však teprve měl přijít, jelikož vrcholem mistrovství byl závod družstev, ze kterého mají Pardubice historicky nejlepší výsledky a nespočetněkrát se stali mistry republiky právě v této jedinečné disciplíně. Trenér Míra Tatíček poskládal to nejlepší, co měl a složil dvě „hlídky“ a v našich nejsilnějších kategoriích, a to na singlové a deblové kánoi. A v obou kategoriích to takzvaně cinklo. Singlíři ve složení Ondra Veselý, Jáchym Fencl, Matěj Šťastný si v prvním závodě dojeli pro třetí místo, nicméně ještě většího úspěchu dosáhli o pár kategorií později na deblkánoi, když si s parťáky Radkem Němce, Hynkem Plášilem a Táborským Matějem Vaňkem dojeli pro mistrovský titul mezi mladšími dorostenci, prostě NAGANO!

Tímto i naši dorostenci završili letošní sezónu a dle mého víc, než dobře, gratulujeme jak závodníkům, tak Mírovi za skvělou sezóní přípravu!


Náš Facebook: ZDE
Náš Instagram: ZDE