MČR dorostu ve sprintu ve Veltrusech

Posledním důležitým závodem závodního družstva pardubických kanoistů bylo MČR dorostu ve sprintu. Do Veltrus se sjela celá juniorská špička i s kompletním reprezentačním družstvem juniorů. Trať sprintu je na tomto kanále velmi obtížná, plná velkých válců a zrádná svým netypickým pulzováním vody. I když naši závodníci jsou většinou věkem ještě v kategorii žactva, poprali se s nástrahami tratě na výbornou a to hlavně v kategorii družstev.

V nedělním závodě se o nejlepší výsledek postarala Simona Bundová, která si se svou parťačkou z Vysokého Mýta dojela pro 1. místo v kategorii deblkanoí žen. Na singlkanoi mužů si nejlépe s nástrahami tratě poradil Matěj Šťastný, ačkoliv věkem ještě žák skončil na velice pěkném 10. místě mezi mladšími dorostenci. V těsném závěsu na 11. místě skončil Ondra Veselý, následován Jáchymem Fenclem na 16. místě. Hynkovi Plašilovi se bohužel nepodařilo ani v jedné jízdě ukočírovat svoji loď špičkou dolů a skončil až na 25. pozici. V závodě kajaků se našim úplně nedařilo podle představ, Aleš Skalický obsadil sice slušné 15. místo. Radek Němec se snažil o lepší výsledek ve druhé jízdě, bylo z toho ale až 38. místo. V závodě deblkanoí mužů jsme měli 3 posádky, nejlépe dopadla dvojce Hynek Plášil – Matěj Šťastný, kteří si ve své kategorii žáků dojeli pro 3. místo,  v dorostu z toho bylo nakonec velice slibné 9. místo. V těsném závěsu následovala posádka Radek Němec – Ondra Veselý, v žácích 4. místo a v dorostu 10. místo. Dorostenecká posádka Aleš Skalický - Jáchym Fencl měla na trati hodně problémů a skončila až na 17. místě mezi dorostenci.

V odpoledním dramatickém závodě hlídek bylo velkým překvapením 2. místo našeho kajakářského družstva. V nejobsazenější kategorii kajaků družstvo ve složení Němec, Skalický, Bundová, překvapilo bojovným výkonem v druhé části trati a potvrdilo že druhé místo z MČR žáků z minulého týdne nebyla náhoda a že i pardubičtí kajakáři patří mezi nejlepší dorostenecká družstva v České republice.

O necelých 16 desetin vteřiny zaostalo družstvo deblkanoistů za první posádkou z Litovle. Pardubické družstvo ve složení Němec - Veselý, Plášil – Šťastný, a Rašner - Fencl, tak nepotvrdilo letošní titul z dlouhého závodu a obsadilo 2. místo mezi mladšími dorostenci. V závodu družstev bylo vidět spousty chyb a i díky obtížné trati mělo spoustu závodníků se závodem plné ruce práce. Bohužel jedním z těchto zkažených závodů byl i závod našich singlkanoistů, když se Matějovi Šťastnému v nejobtížnějším místě trati nepodařilo udělat eskymácký obrat a musel opustit svoji loď.

Více fotografií zde: Fotogalerie Veltrusy 2018