MČR družstev České Vrbné 2022

První zářijový víkend byl již tradičně svátkem sportu pro Pardubické sjezdaře, aby taky ne, konali se totiž závody na kanále v Českém Vrbném, jenž již 15 rokem pořádá právě náš oddíl. Sobotní nabitý den nejdříve přinesl ranní závod Českého poháru žáků v dlouhém sjezdu a odpolední program pokračoval závodem Českého poháru dospělých, mistrovstvím republiky veteránů ve sprintu, ale také mezinárodním závodem ECA Cupu.

Ve veteránském „mistráku“ jsme brali hned čtyři cenné kovy – Jan „Chrudoš“ Šťastný zvítězil ve veteránech jak na singlkánoi, tak na deblu, a to společně s naším Francouzským legionářem Janem Pischekem, který zároveň získal druhé místo ve veteránech na singlkánoi. Ve veteránech mladších na singlkánoi přidal Tomáš Kejklíček krásné druhé místo. V Českém poháru dospělých ve sprintu jsme přidali další medaili, a to jmenovitě Alva Beier společně s bráchou Matoušem (jezdícím v barvách Trutnova) vybojoval třetí místo na deblkánoích.

Na závěr sobotního programu se uskutečnilo mistrovství republiky hlídek, kde jsme měli rovněž ambice na zisk medailových umístnění. Nejdříve hlídky singl kanoistů Beier, Šťastný, Veselý, získala stříbrnou medaili, když za vedoucí posádkou Olomouce skončila o 0,06 sek, pravděpodobně tak nejmenším rozdílem v historii MČR ve sprintu. V závodě debl kánoí se již tak nedařilo, když nejzkušenější posádka Němec – Veselý ve spodní části chybovala, a nakonec z toho byla nešťastná bramborová medaile.

Sobotní večer byl završen punkovým koncertem, o který se postarali samotní vodáci, a to konkrétně borci ze skupiny Klacci z lesa. Pro určitou „malou“ část pořadatelského teamu byla učast na koncertu vyvrcholením jejich působení na tomto závodu...

Nedělní program přinesl opět dopolední žákovský závod, tentokráte ve sprintu a ihned poté pokračoval posledním závodem Českého poháru ve sprintu. Na večerním koncertu naši borci pravděpodobně nabrali ještě více sil, nebo se možná, jen lépe koncentrovali, a to především deblkanoisté. Hned dvě posádky s Pardubickým zastoupením byly na stupních vítězů. Na třetí místě, dojel Alva Beier s bráchou Matoušem, a ještě o stupínek výše se postavila posádka Ondra Veselý – Radek Němec, jenž tak vybojovala krásné druhé místo v celkovém pořadí tohoto závodu.

Myslím, že závod to byl jako již tradičně velmi povedený, opět jsme domluvili skvělé počasí a věříme, že si všichni závodníci víkend užili. Celému týmu podílejícímu se na průběhu, a především vedoucímu závodu a hlavnímu mozku celého víkendu Chrudošovi děkujeme za skvěle zajištěné závody a za rok v Českém Vrbném opět AHOJ!

Foto ze závodu zde: