MČR družstev České Vrbné

Vodácký areál Lídy Polesné letos opět hostil žákovský pohár ve sprintu a klasickém závodě, dva sprintové závody Českého poháru, mezinárodní ECA Cup a také sprintové mistrovství republiky hlídek, U23 a veteránů – co na tomto závodu bylo ještě zajímavější? To že byl uskutečněn pod vedením našeho oddílu!

Víkendový kolotoč započal v 9:00 klasickým závodem žactva, jenž se odehrával pod cílem závodu dospělých v klasickém závodě. Zde naši svěřenci ukořistili hned několik úspěchů. Za zmínku stojí 3. místo Hynka Plášila na singkánoi, opomenout ale nesmíme ani skvělý výkon Jakuba Ruffera, jenž skončil za Hynkem o necelé dvě vteřiny na nepopulárním 4 místě. Nejúspěšnějším žákem, respektive žačkou se opět stala Laura Ždárská ta nejen, že vyhrála svůj závod na kajaku s náskokem solidních 10 sekund, ale navíc ještě přidala druhé prvenství na deblkánoi s již zmiňovaným Hynkem Plášilem, tady porazili zbylé ryze mužské posádky s ještě věším náskokem a to celých 16 vteřin!

Následoval 3. závod České poháru a závod ECA Cupi ve sprintu, jenž byl zároveň mistrovstvím republiky U23 a veteránů. Výsledkem bylo 7 cenných kovů pro Pardubické borce. Dvě třetí místa pro Matěje Ruffer U23 (C1+C2), prvenství pro Jana Šťastného mezi veterány , druhé místo Tomáše Kejklíčka a třetí Honzy Pischeka mezi veterány mladšími (C1) a dokonce dvě první místa dokázal vybojovat naše stálice na stupních vítězů Ondra Rolenc, jenž triumfoval na singlkánoi tak s parťákem z Vysokého Mýta Danem Suchánkem na deblkánoi.

Posledním sobotním závodem bylo mistrovství republiky v hlídkách, zde se opět ukázala Pardubická kanoistická dominance jen těsně totiž Pardubickým borcům unikl takzvaný double, ve výsledku z toho bylo stříbro v kategorii 3xC1 muži ve složení Ondra Rolenc, Jan Šťastný a také mladý nadějný závodník Ondra Veselý, tu trochu smůly a druhé místo o 6 desetin vteřiny si ale Pardubičtí kanoisté vybrali o pár momentů déle, kdy triumfovali v kategorii 3xC2 muži ve složení Šťastný-Rolenc, Tatíček-Pischek a Němec-Veselý – zde máme velkou radost právě z posledně jmenovaných protože věkem ještě dorostenci dokázali triumfovat také mezi dospělými! Gratulujeme a jen tak dál!

Nedělní závodní den začal opět závody žáků, tentokrát se naši nejmladší závodníci poměřili v dvoukolovém sprintu, zde nám bohužel pšenka nekvetla, tak jako předchozí den a byly z toho pouze dvě medaile, na zisku obou se podílela opět Laura Žďárská – na kajaku kde opět nenašla přemožitelku a následně s Hynkem Plášilem také vybojovali druhé místu na deblkánoi.

Celý víkendový kolotoč podél vody zakončil 4. závod Českého poháru a závod ECA Cupu ve sprintu, kde jako jediný dokázal proměnit své umění v kovy Ondra Rolenc, který přidal další prvenství na singlkánoi, následně sedl do deblu s Danem Suchánkem z Vysokého Mýta a i tady to takzvaně cinklo – bylo z toho nakonec třetí místo.

Celý víkend se nesl ve skvělém sportovním duchu, počasí se povedlo náramně a ještě lepší byla pořádající skupina Pardubicích vodáků, jenž zajistila celý závod na výbornou – tímto si zaslouží poděkování a uznání, za jejich oddanost oddílu a také tak krásnému sportu jako je sjezd na divoké vodě!

A závěrem? Těšíme se na Vás za rok na to známém místě ve Vrbném, bude se na to těšit!