MČR - Lipno 2020

Poslední prázdninový víkend bývá již tradičně v kalendáři všech vodáků zapsán velmi výrazným písmem, jelikož se tu sejdou snad všichni, jenž se na vodě pohybují slalomáři hned pod přehradou, v Loučovicích a na Čerťácích kýblákáři, raftaři či paddleboardisti, ale pro nás je nejdůležitější, že se konali taky poslední velké závody letošního roku ve sjezdu, to vše nabídlo letošní Lipno. Jako každý rok se pod Lipenskou přehradou sjela sjezdařská elita, nejen česká, ale letos i světová, aby si to mohli rozdat ve vlnách Vltavy o to, kdo bude nejlepším v letošní sezóně.

Sobotní den přinesl závod ve sprintu, pod slalomovou tratí na start usedlo hned 10 Pardubicích sjezdařů, nejlépe se dařilo, jako již pravidelně Ondrovi Rolencovi, jenž si po dvouletém půstu dojel pro prvenství a republikový primát ve sprintu na singlu, když porazil a z trůnu sesadil sprinterské eso Láďu Slaninu z Žatce, třetí místo bral Brněnský Marek Rygel. Druhý cenný kov přidal Ondra také s Vysokomýtským Danem Suchánkem na debl kánoi, kde nestačili na dlouholeté a takřka neporazitelné parťáky z Brna a VSDK Petra Veselého a Marka Rygela. Zbytek závodního pole spíše sbíral zkušenosti a první starty na této velmi náročné trati anebo na druhé straně veteránské prvenství, když si v mladších veteránech dojela naše „francouzská spojka“ Honza Pischek pro první místo a v starších veteránech opět nenašel přemožitele Jan Chrudoš Šťastný.


Neděle přinesla druhý mistrovský závod, a to v dlouhém sjezdu. Zde se s malými změnami opakoval scénář ze soboty „Rolda“ si dojel pro druhé místo na singlu a již v řadě třetí prvenství s Danem Suchánkem na deblu.

Tímto závodem se uzavírá také seriál českého poháru v němž kraloval Ondra Rolenc a to jak v dlouhém sjezdu, tak ve sprintu – parádní výkon!

Všem medailistům, ale také těm, co se s tratí popasovali gratulujeme a těšíme se na tento kolotoč opět znovu.  

Fotogalerie: ZDE

Náš Facebook: ZDE
Náš Instagram: ZDE