MČR žáků Brandýs na Labem

Posledním závodem žákovské sezony v roce 2019, bylo MČR ve slalomu a sprintu na umělé slalomové dráze v Brandýsem nad Labem.

Na technické trati se naši závodníci opět neztratili. Posádka Laura Žďárská s Michaelou Zedníčkovou opět dominovala v závodě deblkanoí žen, když porazila všechny posádky jak z Českého Krumlova, tak z Olomouce a zaslouženě získala s náskokem 3 sekund titul mistryň České republiky. Těsné druhé místo v závodě deblkanoí mužů obsadila posádka Hynek Plášil a Matěj Šťastný, když jim titul mistrů ČR vyfoukla posádka z Trutnova o necelých 0,4 sek. V kategorii žáků mladších obsadila posádka Pajtina Tomáš a Jakub Ruffer 3. místo. Dalším hodnotným individuálním výkonem se blýsknul Matěj Šťastný, když se zlepšením v druhé jízdě posunul na výborné 3. místo a po dlouhé době přivezl pro pardubické závodníky individuální medaili v „jejich“ kategorii. Tento výkon mu nakonec stačil i na 3. místo v kombinaci slalomu a sprintu. Dalším v pořadí singlkanoistů byl Hynek Plášil, který obsadil velmi pěkné 6. místo s velkým příslibem do dalšího roku, kdy bude ještě závodit v kategorii žáků. Dalším vynikajícím výkonem se představil Matěj Jiřík, když skončil na 6.místě z 65 startujících kajakářů. V kajaku žaček se dařilo i Lauře Žďárské, nakonec z toho bylo až 12. místo.

Za zmínku stojí ale i výsledky dalších našich závodníků mimo medailové pozice. Na singlkanoi žáků starších skončil na 15. místě Vojta Bareš, v té samé kategorii, ale v mladších žácích skončil Jakub Ruffer na pěkném 7. místě. A nakonec posádka Matěj Jiřík a Jan Černík skončila celkově na 6. místě v kategorii C2 muži. Všem sportovcům blahopřejeme k vynikajícím výsledkům.

Fotogalerie zde:MČR Brandýs na Labem