MČR žáků v Brandýse nad Labem 2017

Poslední týden o prázdninách se konalo Mistrovství České republiky ve slalomu a sprintu na umělé slalomové dráze v Brandýse nad Labem. Na tento závod se vypravila početná Pardubická výprava a vedla si v silné konkurenci na výbornou.

V sobotním slalomovém závodě na velice těžké a technické trati překvapila deblkanoe Plašil – Šťastný výborným výkonem a získala individuální bronzovou medaili. V následných závodech družstev, se ale bohužel nepodařilo dobrou slalomovou formu Pardubických závodníků přetavit v další mistrovskou medaili a družstvo singlířů obsadilo až 8. místo.

V nedělním závodě ve sprintu se, ale Pardubickým závodníkům dařilo o mnoho lépe, v individuálním závodě deblkanoí brala posádka Plašil – Šťastný krásné 2. místo a v závodě singlkanoí Hynek Plašil vybojoval smolné 4. místo, následován na páté pozici svým deblovým kolegou Matějem Šťastným. V nejsilněji obsazené kategorii kajakářů překvapil svým výkonem Matěj Jiřík, když obsadil 7. místo. Do závodu družstev jsme obsadily 3 silná družstva, bohužel pouze v závodě deblkanoí se podařilo vystoupat na stupně vítězů, když posádka ve složení Němec – Fencl, Plašil – Šťastný a Jiří – Bayer výborným výkonem získala 2 místo za suverénní Olomoucí.

Poslední úspěchem bylo 2. místo posádky Plašil – Šťastný v celkovém seriálu Českého poháru.