Mistrovství České republiky dorostu

Uměle vytvořený slalomový kanál pod hradem Křivoklátem leží v malebném údolí řeky Berounky, která je jakousi Mekkou pro vodáky. V létě je zde velká spousta vodáků, i přesto, že není příliš vody v řece, začínal zde jezdit a učit se nejeden kanoista. Berounka je také jednou z nejčistějších řek v České republice a žije zde užovka podplamatá, která plave ve vodě a dokáže vyděsit ne jednoho plavce.

Týden po zisku žákovských medailí ma MČR žáctva Pardubice vyslali své zástupce i na mistroství České republiky dorostu na Křivoklátě, ačkoliv máme pouze jednoho dorostence Matěje Ruffera, tak se trenér mládeže Lukáš Uncajtik rozhodl na Křivoklátskou trať vyslat i bratry Ženkovi věkově teprvé v žákovské katagorii. Mladší kategorie mohou závodit se staršími od určitého věku, ale obráceně to samozřejmě nelze, proto jsme využili této možnosti, především kvůli získání potřebných zkušeností na vodě, i když kluci nebyli favorité závodu. Mistrák na Křivoklátě ovládli úspěšní dorostenci Michal Šmoldas z Litovle, který získal i titul juniorského mistra Evropy a druhý byl Václav Kristek, který také získal na juniorském ME cenné kovy a také reprezentoval Českou republiku na MS dospělých v italské Valtellině, takže i to byla pro kluky zkušenost a možnost se porovnat opravdu s těmi nejlepšími. Nejlépe si z Pardubického oddílu vedl Martin Ženka, který se vlezl do nejlepší desítky dorostenců a skončil na 9. Místě, Matěj Ruffer ještě nezkrotil vlny řeky Berounky podle svých představ a dojel si pro 15. místo a trio pardubických závodníků uzavřel Ondra Ženka 18. místem. Oba bratři společně zaklekli i do deblkanoe, kde se jim dařilo o hodně lépe a dojeli si pro krásné 6.místo.

Tímto závodem i naši mladíci uzavřeli svoji sezonu a mohou si dát na chvíli volno, než začne podzimní příprava v tělocvičně