MS Francie 2022 - Treignac

Světový šampionát ve sjezdu na divoké vodě se vrací na místo, kde se v roce 1959 jelo historicky první mistrovství světa ve sjezdu na divoké vodě. Malebná vesnička Treignac a řeka Vezere přivítala závodníky naposledy loni v rámci Světového poháru, přičemž mistrovství světa se zde koná po 22 letech. S pardubických závodníků odjíždí do dějiště závodu pouze Ondřej Rolenc, který má v Treignacu obhajovat dvě zlata – z individuálního závodu na singlu, a i na deblu s parťákem Danielem Suchánkem. Bohužel ho před závody provázejí zdravotní problémy, tak na první závody ve sprintu ještě není úplně v pořádku.

Nejdříve se konají závody ve sprintu, z kvalifikačních jízd Ondřej Rolenc snadno postupuje do finále, a to jak na singlkanoi, tak na deblkanoi. Ve finálových jízdách na singlu končí až na 5 místě, vše si ale vynahrazuje na deblu se Suchánkem, kde končí na krásném 3 místě, za 2 loděmi favorizovaných domácích Francouzských posádek.

Na závod v dlouhém sjezdu, se ale velice těšil, tato technická trať mu sedí a velice rád by na domácí trati „pozlobil“ domácí závodníky. Přestože od začátku mistrovství bojoval se zdravotními potížemi, v dlouhém závodě Ondřej Rolenc napnul všechny síly a dojel si pro individuální triumf. „Rozhodně jsem si nemyslel, že to dneska klapne. Nedoufal jsem, že to přijde a že se zadaří, protože bojovat tady s nemocí bylo psychicky i fyzicky náročné,“ přiznal pardubický rodák. „Od posledního mezičasu jsem se klepal, protože moje taktika byla tlačit to od startu a čekal jsem, že mi dojde a nebudu moct finišovat. Ale vše nakonec vyšlo náramně, včetně stopy na trati. Asi bych řekl, že to byl nejtěžší úspěch mé kariéry, ale jsem nesmírně šťastný.“ Duo Suchánek-Rolenc následně vybojovalo stříbro v závodě deblkanoistů. „Druhé místo je určitě velká spokojenost. Sice tam byly nějaké mouchy, ale na to se člověk nesmí ohlížet, protože každý občas nějakou udělá. Za sebe bych to dnes vyhodnotil jako dokonalou jízdu,“ neskrýval nadšení Rolenc. „Měli jsme o trochu méně tréninku, než by to chtělo. Ti francouzští kluci jsou strašně rychlí, dneska to zase potvrdili, předvedli skvělý výkon a zkrátka jsme na ně neměli. Ale jsem moc rád, že to dopadlo stříbrnou medailí,“ dodal Rolencův parťák Daniel Suchánek s úsměvem.

I přes Rolencovy zdravotní potíže se podařilo do Pardubic dovést kompletní sbírku medailí, zlatou za titul mistra světa na C1 v dlouhém závodě, stříbro se Suchánkem na C2 v dlouhém závodě a nakonec bronz na C2 zase se Suchánkem.