SP v Českém Vrbném

V termínu 30. – 31. 8. se ve vodácké areálu Lídy Polesné v Českém Vrbném konala velkolepá sportovní akce, a to světový pohár ve sjezdu na divoké vodě.

Po dlouhých letech kvalitního organizování závodů Českého poháru a ECA Cupu byl pardubickému oddílu svěřen jeden z největších a nejváženějších eventů kanoistického světa – uspořádat světový pohár ve sprintu v Českém Vrbném. Ten se konal v České republice po dlouhých 18 letech, bylo se tak na co těšit.

Celý proces chystání této akce na místě začal již v pondělí – stavba podia, vyvěšení sponzorů, příprava trati to vše čekalo Pardubický tým závodníků a dobrovolníku. Každopádně vše pod zkušeným dohledem Jana „Chrudoše“ Šťastného dospělo k zdárnému konci, a tak mohly vypuknout boje v peřejích areálu vodních sportů Lídy Polesné.

První závodní den – středa. Dvě medaile a obě pro naše deblíře konkrétně pro Simču Bundovou na deblkánoi žen se svojí parťačkou z Olomouce Janou Střílkovou a Ondru Rolence v kategorii deblkanoí mužů. Ostatní Pardubičtí sportovci zůstali mimo medailové umístění.

Druhý den závodů – čtvrtek nám přinesl výrazně větší medailovou nadílku hned v prvním závodě totiž cinklo zlato! Ondra Rolenc, vylovil skvělou jízdou nejrychlejší čas dne mezi singkanoisty. Svojí medailovou sbírku rozšířil vzápětí, a to opět na deblkánoi, kde výkon stačil pouze na bronz. Další bronz a opět jako den předchozí v deblkánoi žen přidala Simča Bundová, jenž také skvěle dopadla da singlkánoi žen, kde brala těsně 5. místo, dalších 5. místem si tak určitě spravili chuť naši deblkánoisté Ondra Veselý a Radek Němec.

Závodu se zúčastnilo celkem více jak 500 závodníků ze 13 zemí z celého světa. Celý program byl zorganizován na profesionální úrovni, a vůbec poprvé v historii byl celý závod přenášen Českou televizí, diváci tak mohli sledovat celý závod live na velkoplošné televizi přímo v areálu, popřípadě u sebe doma v televizi…nechyběl ani skvělý doprovodný program ve formě koncertů kapel Akia a Klacci z lesa.

Po skončení SP ve sprintu závody v areálu Lídy Polesné pokračovali dalšími dvěma závodními dny, a to sobotním MČR dospělých a U23, ČP žáků a MČR družstev ve sprintu. V neděli pak tradičním ECA Cupem.

Fotogalerie: ZDE