Špindl 2022

Přelom dubna a května měli snad všichni příznivci divoké vody zaznamenán ve svých kalendářích! Ještě aby ne, jelo se totiž po dlouhých pěti letech, z důvodu přestavby trati, koronaviru a také ochranářů, na jedné z nejkrásnějších a také nejtěžších řek nejen v Čechách, ale také v Evropě – na Labi ve Špindlu!

Sobota přinesla první závod Českého poháru ve sprintu. Pardubice vyslali velké množství závodníků ve všech kategoriích – singlíře, kajakáře, kajakářky, deblíře a singlířky.

Nejlépe si opět vedl Ondra Rolenc, jenž bral krásné druhé místo, když nestačil jen na Matěje Vaňka z Tábora. Za zmínku také stojí krásné druhé místo Jakuba Ruffera v mladším dorostu. Na kajaku určitě stojí za zmínění, že úplně nejmladším závodníkem, jenž se pustil do peřejí Labe byl nás borec Šťěpán Konvalinka a musím říct, že si vedl velice dobře. Další cenné kovy přidala Simča Bundová, která byla 3. mezi staršími dorostenkami a konečně také zlato, jak je u něj zvykem, vybojoval Ondra Rolenc s Danem Suchánka z Vysokého Mýta na deblkánoi, na deblkánoi také stojí za zmínku prvenství mezi juniory Alvy Beiera jenž zvítězil společně se svým bráchou Matoušem (závodícím za Trutnov) na deblkánoi.

Neděle byla ještě pestřejší a to především, že se konali hned dvě mistrovství republiky, a to ve sjezdu na divoké vodě v klasickém závodu a také v raftingu. Zde se naším borcům dařilo ještě výrazně lépe! Ondra Rolenc i přes chybu v závěrečné části trati, v obávané soutěsce, kde natočil takzvané hodiny vyhrál s velkým přehledem a stal se tak mistrem republiky. Další cenný kov z Labe vylovila Simča Bundová, která věkem ještě juniorka dokázala ukořistit krásné třetí místo, a to na takto náročné trati. Druhou zlatou následně mohl na krk pověsit opět Ondra Rolenc, jenž zvítězil také na na deblkánoi.

Neděle nebyla ale pouze ve znamení sjezdu na divoké vodě, ale také raftingu, a i zde jsme se neztratili – ba naopak! Posádka Tr HROM ve složení Šťastný, Beier, Slezák, Šrámek, Plášil, Veselý nenašla přemožitele v kategorii šestičlenných posádek do 19 let a Simča Bundová se svými parťačkami z Troji získala titul ve kategorii čtyřčlenných posádek.

Po pěti letech a hned takové hody! Letošní Špindl stál opravdu za to, skvělé počasí, výborné výsledky a spousta zkušeností pro naše mladé závodníky – a znovu se budeme těšit za dva roky!

Foto ze závodu ZDE

Výsledky sobota: ZDE    
Výsledky neděle: ZDE