Veltrusy 2019

Poslední květnový víkend se na umělé slalomové dráze ve Veltusích konal první letošní sprintový závod, který byl i prvním nominačním závodem na MS dospělých, U23 a juniorů. Proto pardubický oddíl nezahálel a s tréninkem začal již v pátek odpoledne kdy zodpovědně piloval optimální stopu. V sobotu první odstartovali singlíři, kteří mají v Pardubicích nejsilnější zastoupení. V kategorii singlkanoí nás reprezentovalo celkem 7 závodníků, a to Jan Šťastný, Tomáš Kejklíček, Matěj Ruffer, Ondřej Rolenc, Jáchym Fencl, Ondřej Veselý a Matěj Šťastný. Všichni měli skvělé výsledky, ale do finále A se probojoval pouze Ondřej Rolenc, který vyhrál kvalifikaci a ve finálové jízdě opět nenašel přemožitele a celý závod vyhrál. Poté se na trať vrhly kajakářky, kde závodily Anežka Plášilová se Simonou Bundovou, a po nich nejvíce zastoupená kategorie kajakářů, kterou nám zastupovali Radek Němec a Matěj Jiřík. Svou premiéru si odbyla Simona Bundová, která se odvážila trať sjet i na singlkanoi. Následoval start deblkanoí se třemi pardubickými posádkami ve složení Němec-Veselý, Plášilová- Bundová, a nakonec Ondřej Rolenc se svým parťákem Danielem Suchánkem z Vysokého Mýta. Ondřej s Danielem se nominovali do finále kde obsadili krásné 2. místo, což nebylo překvapením po jejich skvělých výsledcích na letošním Mistrovství Evropy.

Krátce po odpoledni závodníkům přestalo přát počasí a začalo intenzivně pršet.  V hustém dešti se konal i divácky populárním Boat cross. Boat cross je kontaktní závod, kde startují čtyři lodě najednou a mohou do sebe v průběhu jízdy různě narážet a poštuchovat se, cílem je dojet na co nejlepší pozici a nominovat se tak do dalšího kola, kam postupují první dva závodníci. Právě pro tento závod byl vybrán umělý vodní kanál ve Veltusích, který může být svou střední částí zrádný i pro zkušené závodníky. Po finálových jízdách ve sprintu startoval i již zmiňovaný boat cross, kde se podařilo obsadit třem pardubickým dorostencům třetí příčky, konkrétně Jáchymovi Fenclovy na C1, Simoně Bundové na C1 ženy a Anežce Plášilové na K1. Po závodě Pardubičtí závodníci většinu večerního volného času věnovali povzbuzováním českých hokejistů a těšili se na druhý závodní den.

Neděle měla téměř stejný závodní program jako sobota, ale Boat cross se již nekonal. V singkanoích Ondřej Rolenc nakonec nezvítězil a pro tentokrát se musel sklonit před výborným výkonem Ládi Slaniny. Na deblkanoi svůj výsledek ale zopakoval, a opět se mohl s parťákem Suchánkem těšit z druhého místa, čímž udělali první krok v nominaci na MS ve Španělském Sortu. Také dorostenecká posádka Plášilová-Bundová opět získala dvě první místa v nominaci na MS v Banja Luce.  

 

Další fotografie zde:

Fotogalerie Veltrusy 2019