Vysokomýtské slalomy a sjezdy 2021

Třetí červnový víkend přinesl tropické teploty, ale také již tradiční Vysokomýtské slalomy a sjezdy.

Na tuto velice technicky obtížnou traň vyrazili prakticky všichni naši sporotvci od těch nejmladších i po zkušené a ostřílené veterány, celkem se účastnilo rekordních 28 pardubických sporotvců. Místní tým z Vysokého Mýta nachystal opět opravdu skvělé závody, se skvělou závodní i pozávodní atmosférou.

V sobotu byl na programu opravdu nabytý závodní den. Sporotvci postupně absolvovali dvoukolový slalomový závod, jednu jízdu slalomových hlídek a následně také závod v dlouhém sjezdu, který všichni znají jakožto legendárních 102 zatáček Luďka Rolečka. V sobotu naši závodníci ukázali, že je s nimi potřeba počítat a ovládli hned několik kategorií, za zmíňku určitě stojí vítězství Míry Tatíčka na slalomové singlkánoi, vítězství ve sjezdu pro kánoistu Ondru Veselého a druhé místo ve slalomu skvěle se také předvedla mladá nadějej Štěpán Konvalinka, jenže vybojoval také první místo na kajaku.

Nedělní závod nebyl o nic snažší, po náročném sobotním závodním a i pozávodním programu bylo jisté, že závodníky bude čekat neméně velká výzva, jako v sobotu ač se jel již "pouze" dvoukolový slalomový závod, jasným důkazem náročnosti celého nedělního závodu je i padesáti sekundová penalizace a krytická chyba velezkušeného Dana Koblížka :) . I v neděli ale naši závodníci ukázali, že v Mýtě prostě umí a brali skvělá umístění, Ondra Veselý v neděli navázal na vítězství ve sprintu a zvítězil také na singlkánoi i ve slalomu, vypíchnout bych určitě chtěl i skvělý výkon Míry Tatíčka, jenž obsadil krásné druhé místo i přesto, že jel takzvaně "na piráta" a to kvůli problémy s okem :).

Velké díky patří organizátorům závodů, ale ještě vštší gratulace všem našim závodníkům, kteří se do Mýta vydali a poradili si s tratí na výbornou!

Fotogalerie ZDE: